REKLAMA

Sędziowie spotkają się z prezydentem

2012-05-15 08:33
publikacja
2012-05-15 08:33
W siedzibie Sądu Najwyższego odbędzie się dziś doroczne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Będzie one poświęcone informacji o działalności Sądu Najwyższego w roku 2011.

W minionym roku statystycznie wpłynęło o 591 spraw mniej niż w roku poprzednim . W 2011 było ich 9 632 tymczasem w 2010 roku- 10 223. Rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego w 2011 r., podobnie jak w latach poprzednich, dotyczyły bardzo różnych zagadnień, co z jednej strony wynikało z ustanawiania nowych regulacji prawnych, z drugiej natomiast było następstwem społecznych, gospodarczych i politycznych uwarunkowań, które niejednokrotnie powodowały trudności w stosowaniu przepisów w praktyce sądowej.

Stąd też istotny fragment działalności Sądu Najwyższego, który wyjaśniał kwestie związane interpretacją i stosowaniem prawa.

Średni czas oczekiwania na ich rozstrzygnięcie wyniósł odpowiednio: w Izbie Cywilnej 10 miesięcy; w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych 6 - 7 miesięcy; w Izbie Karnej 6 miesięcy, a w Izbie Wojskowej 1,5 miesiąca od daty wpływu. Uwzględnia to w pełni standardy określone w Konstytucji RP i Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Początek posiedzenia- o 9.00.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ksenia Maćczak/dyd

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki