REKLAMA

Sędzia chwalony przez PiS wylosowany do sprawy Ziobry

2019-10-29 06:19
publikacja
2019-10-29 06:19

Minister sprawiedliwości ma sporo szczęścia. Sprawę, w której jest pozwanym, dostał do prowadzenia sędzia, który wydawał wyroki korzystne dla Krystyny Pawłowicz, ówczesnej poseł PiS - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

fot. Chlestowski Adam / / FORUM

Jak wyjaśnia gazeta, "chodzi o Krzysztofa Świderskiego, delegowanego do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie". "Wydał on już dwa wyroki korzystne dla Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS poprzedniej kadencji. Trzecia sprawa, w której stroną jest Pawłowicz, jest jeszcze w toku" - podaje "DGP".

"Teraz sędzia Świderski został wskazany do prowadzenia sprawy, jaką przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze wytoczył Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich +Iustitia+" - czytamy w dzienniku.

"Tymczasem system losowego przydziału spraw, który o tym zdecydował, jest nadzorowany właśnie przez ministra sprawiedliwości. I nie do końca wiadomo, na jakich zasadach działa. A to budzi wątpliwości co do bezstronności i niezawisłości składu orzekającego wyłonionego za jego pomocą" - pisze "DGP". (PAP)

dka/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pis_po_jedno_zlo
Bardzo dobra "reforma":P Choćby towarzysz z Nowogrodzkiej wymordował 100 osób, to znajdzie się sędziego, który orzeknie, że to w obronie własnej;)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki