REKLAMA

Scope Fluidics planuje emisję do 127.995 akcji serii H bez prawa poboru (opis)

2020-10-22 18:22
publikacja
2020-10-22 18:22

Scope Fluidics planuje emisję do 127.915 akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie. Akcje oferowane będą w ramach przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB).

Proces ABB rozpocznie się 22 października, a planowany termin jego zakończenia to 29 października 2020 roku.

Spółka zawarła z mBankiem umowę o plasowanie akcji.

"Pozyskanie finansowania własnego wpisuje się w politykę dywersyfikacji źródeł finansowania i nie powinno być rozumiane jako odstąpienie od określonego wcześniej przez zarząd zamiaru finansowania z różnych źródeł zarówno PEA jak i innych działań. W szczególności nie należy rozumieć, że pozyskanie finasowania własnego będzie oznaczało, że spółka odstąpi od realizacji umowy finansowania zawartej w dniu 7 września 2020 r. z EBI. W ocenie zarządu możliwość skorzystania z finansowania własnego daje zarządowi swobodę działania oraz wzmacnia pozycję negocjacyjną spółki w rozmowach z potencjalnymi nabywcami systemu PCR|ONE" - napisano.

Scope Fluidics podpisał we wrześniu z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę dotyczącą finansowania do maksymalnej kwoty 10 mln euro.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki