REKLAMA

Schetyna nie wyklucza dozbrajania Ukrainy

2015-02-07 17:58
publikacja
2015-02-07 17:58
fot. AFP PHOTO / ODD ANDERSEN / EastNews

Szef polskiej dyplomacji nie wyklucza dozbrajania Ukrainy. Grzegorz Schetyna mówił o tym dziennikarzom w czasie trwającej w Monachium dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa.

(fot. AFP PHOTO / ODD ANDERSEN / EastNews)

O tym, że ukraińskiej armii trzeba dostarczyć broń coraz głośniej mówią amerykańscy politycy. Przeciwne są kraje Europy Zachodniej, w tym Niemcy. Minister Grzegorz Schetyna uważa jednak, że Unia Europejska powinna poważnie zastanowić się nad tą sprawą.

Ja uważam, że to jest temat do poważnej debaty. Nie możemy dzisiaj powiedzieć, że nie będziemy dozbrajać w broń defensywną Ukraińców. Tam trwa wojna i giną ludzie. To jest obowiązek wolnego świata, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, żeby pomóc, stanąć po stronie tych, do których się strzela i którzy giną w Donbasie - powiedział Schetyna w Monachium.

Tymczasem rosyjskie MSZ skrytykowało polskich polityków za mówienie o ewentualnych dostawach broni na Ukrainę. W wydanym po południu oświadczeniu resort spraw zagranicznych w Moskwie napisał, że wypowiedzi polskich polityków: prezydenta, ministra obrony i ministra spraw zagranicznych szokują cynizmem. Rosyjskie MSZ twierdzi, że broń dostarczana ukraińskiej armii zostanie wykorzystana przeciwko ludności cywilnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski & Wojciech Szymański, Monachium/em/

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (55)

dodaj komentarz
~Mylytarysta
Sila panstwa to sila gospodarcza plus determinacja jednostek widzacych swoj interes zgodny z interesem machiny panstwowej.
Sila gospodarcza to zaplecza naukowo badawcze powiazane z roznymi branzami przemyslu o zaawansowanej technologii.
Polska w miejsce sily gospodarczej prezentuje cyrkowe popisy roznych bystrych dowcipnisiow,
Sila panstwa to sila gospodarcza plus determinacja jednostek widzacych swoj interes zgodny z interesem machiny panstwowej.
Sila gospodarcza to zaplecza naukowo badawcze powiazane z roznymi branzami przemyslu o zaawansowanej technologii.
Polska w miejsce sily gospodarczej prezentuje cyrkowe popisy roznych bystrych dowcipnisiow,gadaczy i zaklinaczy.
To panstwo to technologiczna miernota dlatego nie wyprodukuje bardzo dobrego noza, patelni nie mowiac o czolgu.
Konsekwencja jest taka ze nikt takiego partnera ktory ma tylko patriotow czy bohaterow walki nie zaprosi do dyskusji
gdzie trzeba miec narzedzia a nie gadke plany czy dobre propozycje.
~Mylytarysta
Mylytarysta
Dozbrajanie to jawne wchodzenie w konflikt a w konsekwencji bedziemy mieli gosci pod Warszawa.
Juz widze jak mlodziez polska ze zmywakow calego swiata biezy aby bronic glownie wartosci przy pomocy slusznej gadki oraz w ostatecznosci kijow i maczet. W ten sposob bedzie tez mozna spelnic obietnice Tuska o powrocie
Mylytarysta
Dozbrajanie to jawne wchodzenie w konflikt a w konsekwencji bedziemy mieli gosci pod Warszawa.
Juz widze jak mlodziez polska ze zmywakow calego swiata biezy aby bronic glownie wartosci przy pomocy slusznej gadki oraz w ostatecznosci kijow i maczet. W ten sposob bedzie tez mozna spelnic obietnice Tuska o powrocie bezrobotnej mlodziezy do ukochanego kraju kierowanego przez bohaterskich, bystrych, bojowych i wybitnych strategow ("W gadce i dowcipie").
~BRAWOGRZESIU
Brawo Grzesiu! Moskale się obruszają gdy planujemy skuteczne posunięcia. Wg nich jeżeli na Ukrainę ma być dostarczana jakakolwiek broń to tylko przez Rosję i tylko dla tzw separatystów. Pewnie, że należy dzielnym Ukraińcom pomagać z całych sił. Gdyby Europa w 1938 zamiast sprzedać Czechosłowację Hitlerowi udzieliła Brawo Grzesiu! Moskale się obruszają gdy planujemy skuteczne posunięcia. Wg nich jeżeli na Ukrainę ma być dostarczana jakakolwiek broń to tylko przez Rosję i tylko dla tzw separatystów. Pewnie, że należy dzielnym Ukraińcom pomagać z całych sił. Gdyby Europa w 1938 zamiast sprzedać Czechosłowację Hitlerowi udzieliła jej wsparcia to ten zakompleksiony kurdupel musiał by podwinąć ogon i zastanowić się jak oddać władzę by nie zostać osądzonym przez własny naród. Widać, że Nasz minister potrafi wyciągać wnioski z Historii.
~aa
Niech Schetyna dozbraja za swoje pieniądze a nie nasze!
~real1
Że russkie trolle (lub pożyteczni głupcy Putina) tu działają, to jest to normalne - taka ich "uroda"
Ale pisze tutaj do "niezdecydowanych" - uczcie się z historii Polski - każdy konflikt, intryga sprowokowane przez Rosję w przeszłości był zagrożeniem dla egzystencji państwa polskiego. Jesli Ukraińcy
Że russkie trolle (lub pożyteczni głupcy Putina) tu działają, to jest to normalne - taka ich "uroda"
Ale pisze tutaj do "niezdecydowanych" - uczcie się z historii Polski - każdy konflikt, intryga sprowokowane przez Rosję w przeszłości był zagrożeniem dla egzystencji państwa polskiego. Jesli Ukraińcy przegrają teraz tę konfrontację, to nasze położenie geostrategicznie znacznie się pogorszy!!
Uswiadomcie sobie, że ukraiński banderowiec z siekierą jest żadnym zagrożeniem dla Polski, wobec totalnego egzystencjonalnego zagrożenia rosyjskiego!!!!
~real1
za 10 lat polski i ukraiński PKB będzie na równi z rosyjskim. Te dwa kraje będą ze soba sciśle współpracować i będą stanowić zalążek przyszłej Unii która powstanie po latach zamętu i rozpadu UE.
~Polak
Zobaczcie jak wygladaja miasta na Wschodzie Ukrainy, Donieck, Ługańsk. Jak chcecie by polskie miasta tez tak wygladaly to dalej glosujcie na PO. PO mowiac glosem Siemoniaka czy Schetyny ciagnie Polske do wojny, do wojny ktora Polska nie wygra, Zachod nie przyjdzie nam z pomoca. I co z tego ze jestesmy w NATO, w 39 tez mielismy Zobaczcie jak wygladaja miasta na Wschodzie Ukrainy, Donieck, Ługańsk. Jak chcecie by polskie miasta tez tak wygladaly to dalej glosujcie na PO. PO mowiac glosem Siemoniaka czy Schetyny ciagnie Polske do wojny, do wojny ktora Polska nie wygra, Zachod nie przyjdzie nam z pomoca. I co z tego ze jestesmy w NATO, w 39 tez mielismy sojusz z Anglia i Francja i co? Hitler wolal zaatakowac Polske bo wiedzial ze Zachod nie ruszy palcem. Panie Schetyna i Panie Siemoniak! Przyjaciol szuka sie blisko a wrogow daleko. Prosze przestac sie wyglupiac i poprawic stosunki z Rosja. Cierpią na tym Polacy.
~Mania
Ale go łapki swędzą do wojny. Ciekawe kto mu podpowiada?
~patriota
niech ktos odwola tego czlowieka z ministra, zanim rozpeta wojne z Rosja , a jak ma ochote to niech sie uzbroi po zeby i jedzie na Ukraine sam walczyc.
~real1
nie ma "nasza chata z boku" - jeśli Ukraincy przegrają tę wojnę, to szybko poczujesz na wlasnej
skórze co to znaczy "russkij mir"

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki