Schetyna: Zerowy PIT dla młodych to część kampanii wyborczej

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia to część kampanii wyborczej - tak lider PO Grzegorz Schetyna skomentował w środę w rozmowie z dziennikarzami przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowych przepisów.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy zakłada zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, których przychody nie przekraczają w roku podatkowym 85,5 tys. zł. Jak podało CIR z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln osób młodych. Przepisy ustawy zwalniającej z PIT osoby do 26. roku życia będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r.

Pytany na środowej konferencji prasowej o ocenę tej rządowej propozycji Schetyna odpowiedział, że "to część kampanii wyborczej".

"Widzieliśmy to przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, słyszymy te zapowiedzi teraz i tak na to patrzę" - dodał lider PO.

Według szacunków Centrum Informacyjnego Rządu z zerowego PIT-u skorzysta ponad 2 mln osób. Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że regulacja będzie obowiązywać od 1 sierpnia, jednak zastrzegł, że będzie to zależne od tempa prac w Sejmie i Senacie. 

Jakie jest Twoje zdanie: czy zerowy PIT należy się młodym? Której jeszcze grupie należy się podobny przywilej? Jeśli nie widzisz ankiety z pytaniem poniżej, znajdziesz ją tutaj »

autor: Mateusz Roszak, Marta Rawicz

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 22 1a2b

Uważam, że w takiej sytuacji Schetyna powinien zwołać Gabinet Cieni.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.