Schetyna: Zerowy PIT dla młodych to część kampanii wyborczej

2019-06-26 12:52
publikacja
2019-06-26 12:52

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia to część kampanii wyborczej - tak lider PO Grzegorz Schetyna skomentował w środę w rozmowie z dziennikarzami przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowych przepisów.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy zakłada zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, których przychody nie przekraczają w roku podatkowym 85,5 tys. zł. Jak podało CIR z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln osób młodych. Przepisy ustawy zwalniającej z PIT osoby do 26. roku życia będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r.

Pytany na środowej konferencji prasowej o ocenę tej rządowej propozycji Schetyna odpowiedział, że "to część kampanii wyborczej".

"Widzieliśmy to przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, słyszymy te zapowiedzi teraz i tak na to patrzę" - dodał lider PO.

Według szacunków Centrum Informacyjnego Rządu z zerowego PIT-u skorzysta ponad 2 mln osób. Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że regulacja będzie obowiązywać od 1 sierpnia, jednak zastrzegł, że będzie to zależne od tempa prac w Sejmie i Senacie. 

Jakie jest Twoje zdanie: czy zerowy PIT należy się młodym? Której jeszcze grupie należy się podobny przywilej? Jeśli nie widzisz ankiety z pytaniem poniżej, znajdziesz ją tutaj »

autor: Mateusz Roszak, Marta Rawicz

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
1a2b
Uważam, że w takiej sytuacji Schetyna powinien zwołać Gabinet Cieni.

Powiązane: Zmiany w PIT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki