Schetyna: Proponujemy 13. emeryturę i rozszerzenie programu 500 plus

13 emeryturę i rozszerzenie programu 500 plus zapowiedział podczas ogólnopolskiej konwencji PO w Łodzi przewodniczący ugrupowania Grzegorz Schetyna. Znalazły się one w zaprezentowanym projekcie partii "Akcja Twoja Polska". Mówił też o podwyższeniu pensji pracowników medycznych.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Musimy wrócić do urynkowienia polskiej gospodarki. Platforma Obywatelska proponuje Polkom i Polakom wieki projekt +Akcja Twoja Polska+. Po odsunięciu obecnej ekipy od władzy dokonamy uczciwej wyceny +zapastwionego+ przez nią majątku. Największe polskie firmy otrzymają kompetentnych gospodarzy. Staną się naprawdę własnością Polaków, prawdziwą własnością zapowiedział Schetyna.

Zaznaczył, że akcje tych firm zasilą prywatne konta emerytalne. W ten sposób odbudujemy II filar polskiego systemu emerytalnego. Naprawimy tym samym tragiczne w skutkach, cyniczne oszustwo rządzących polegające na obniżeniu wieku emerytalnego, skazujące 70 proc. Polaków urodzonych po 1975 roku na głodowe emerytury. Na to nie można pozwolić podkreślił.

Wskazał, że dzięki wyższym dochodom podatkowym lepiej zarządzanych firm budżet państwa będzie stać na bezpieczne wypłacenie proponowanych przez Platformę trzynastej emerytury i rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko.

Nasze zobowiązania zrealizujemy, wzmacniając polską gospodarkę, a nie zadłużając państwo, jak teraz i dokręcając podatkową śrubę powiedział lider PO.

Schetyna zapowiedział też podwyższenie "katastrofalnie niskich" pensji pielęgniarek i młodych lekarzy, a także pracowników innych zawodów medycznych. To odpowiedź na trwający od początku października protest lekarzy rezydentów.

Szef Platformy przyznał, że pensje w polskiej służbie zdrowia są dziś bardzo zróżnicowane. Znaczna część pracowników tej branży nie może utrzymać siebie i swoich rodzin, stając przed wyborem - wegetacja lub emigracja. Nie muszę chyba wyjaśniać, jakie zagrożenie niesie to dla zdrowia i życia Polaków - powiedział lider PO.

Przekonywał, że w polskim budżecie są, już obecnie, pieniądze na podwyżki dla lekarzy rezydentów. Wystarczy tylko nie wydawać miliarda złotych na telewizję i premie dla współpracowników prezesa (TVP Jacka Kurskiego), albo - jak słyszymy ostatnio - 2 mld na strzelnice - przekonywał Schetyna.

Zapowiedział, że w najbliższy wtorek Gabinet Cieni Platformy zaproponuje kompleksowy projekt na rozwiązanie problemu braku pieniędzy na służbę zdrowia.(PAP)

autorzy: Bartłomiej Pawlak, Marta Rawicz

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 pluto85md

W Polsce nawet liberalowie koncza jako socjalisci z prostej przyczyny. Polacy sa po prostu niewyedukowani-nie obrazajac. Bez poprawnosci politycznej mozna stwierdzic ze sa po prostu glupi.

! Odpowiedz
0 0 wybrany83

Nikt nie da nam tyle, ile po obieca :)

! Odpowiedz
1 6 niewierzacyateusz

no to się uśmiałem:) obiecywać to sobie możecie , tyle tylko ,że nie znajdziecie już zbyt dużo naiwniaków gotowych w te obiecanki uwierzyć, bo już było choćby 3x15 z którego zrobiło się 23

! Odpowiedz
0 5 rapalaw

Tragedia Panie Schetyna. Totalna opozycja totalnie bez pomysłu albo gorzej z pomysłami kretyńskimi. Najpierw krytykowanie 500+ i mówienie że bogatym nie dać i wprowadzić progi, potem jak PIS zrobiło próg dla pierwszego dziecka też źle bo pierwsze dziecko dyskryminowane biedne. Teraz na piewsze dziecko chcą dać.
Nie wspomnę o aferach które wychodza dzisiaj jedna po drugiej. Pani Waltz zamiast z honorem ustapić i przyznać się do błędu to trzyma przy swoim a PO leci w przepaść. ale tacy oni są nigdy nie potrafili się do niczego przyznać. Pis sprawnie likwiduje tych co mataczą w ich szeregach i nie zamiata tematu pod dywan.
Jedna wielka ściema, matactwo i złodziejstwo.
Śmieszne to jest. Czekam aż zobaczę w sondażach < 10% dla PO a coś mi się zdaje że to już niedługo. Pan Schetyna do samorządowych położy totalnie totalną opozycję. Będą musieli zastanawiać się nad nową odsłoną i nową partią w której tacy ludzie jak Scheciu będą musieli zejść na 3 albo 4 plan albo wo ogóle pożegnać się z polityką i wziąć się za łowienie ryb.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 44 bak_juzek_bak

błagam usuńcie tego idiotę i hipokrytę z polityki ... schetyna zawsze był imbecylem ale teraz jest imbecylem do potęgi N

! Odpowiedz
1 39 fx69

Jarek śmieje się w najlepsze! Lider opozycji, który mógłby mu zagrozić jeszcze się prawdopodobnie nie urodził...

! Odpowiedz
0 125 ciemny_lud

Panie Schetyna, nie zapomnij pan o deputacie węglowym

! Odpowiedz
1 136 karbinadel

Ścigacie się z populistami na rozdawanie nie swoich pieniędzy? Chyba nie tego oczekujący wyborcy? Proponuję wyprowadzić sztandar, bo jeśli na opozycji nie pojawi się jakaś nowa jakość, to PiS będzie rządził do końca świata. I o jeden dzień dłużej

! Odpowiedz
0 172 iwonka50

"...rozszerzenie programu 500 plus..."
Taa, najpierw nazywali rozdawnictwem po czym proponują rozszerzenie rozdawnictwa. Logika PO.

! Odpowiedz
5 26 arfeneusz

muszą jakoś dojść do władzy, przekupując lud

! Odpowiedz