Schetyna: Nie ma podziałów w Platformie Obywatelskiej

Nie ma podziałów w Platformie Obywatelskiej - zapewnia Grzegorz Schetyna. Wiceprzewodniczący PO mówił w radiowej Trójce, że głosowanie w sprawie projektu zakazujące usuwania ciąży z powodu upośledzenia płodu, nie podważa większości parlamentarnej. Nie jest też to oznaka istnienia w partii grupy konserwatywnej . Za dalszymi pracami nad projektem zagłosowało 40 posłów Platformy. 28 wstrzymało się. Natomiast PO i SLD wnioskowały o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że Platforma Obywatelska zawsze była za utrzymaniem obecnych uregulowań i wielokrotnie odrzucała możliwość powrotu do debaty dotyczącej przerywania ciąży, by chronić kompromis. Według Schetyny, rozmowa o projekcie antyaborcyjnym dziś, oznacza pojawienia się za chwilę projektów proaborcyjnych.

Polityk dodał, że teraz potrzebna jest konsekwencja posłów, którzy będą pracować nad projektem w komisji, by sprawę zakończyć.

Projekt ustawy zaostrzający przepisy antyaborcyjne, autorstwa Solidarnej Polski, trafił do dalszych prac w komisjach.

Projekt zakłada uchylenie przepisu dopuszczającego przerwanie ciąży w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieńtwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt pozostawia natomiast przepis dopuszczający przerywanie ciąży w przypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu.IAR/Trójka/łp/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil