Sawicki: PKW nie było przygotowane na wybory

PKW i Krajowe Biuro Wyborcze nie były przygotowane do wyborów - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki. Trwa chaos związany z liczeniem głosów w wyborach samorządowych, nie wiadomo, kiedy można się spodziewać oficjalnych wyników.

Marek Sawicki powiedział w radiowej Trójce, że PKW powinna była zadbać wcześniej o odpowiednią obsługę informatyczną głosowania.

"Tymczasem wystąpiła ona o zwiększenie pieniędzy na wyższe uposażenie pracowników, a nie na lepsze wyposażenie techniczne systemu" - zwrócił uwagę minister.

Marek Sawicki odpierał zarzuty, że PSL "poprawiło sobie" wyniki wyborów.

"Jeśli są tacy, którzy mówią, że wynik, niech złożą doniesienie do sądu" - powiedział minister. Dodał, że w sprawie wszelkich nieprawidłowości można złożyć doniesienie do sądu okręgowego, który to rozstrzygnie.

Szef Krajowego Biura Wyborczego podał się do dymisji. Kazimierz Czaplicki, będący także sekretarzem Państwowej Komisji Wyborczej, podkreśla, że jego rezygnacja wynika z poczucia odpowiedzialności.

Do tej pory PKW podała jedynie oficjalne wyniki wyborów wójtów burmistrzów i prezydentów miast. Nadal nie ma pełnych rezultatów głosowania do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich.


IAR/Trójka/dw/buch/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~zerro

to w szaleństwie jest metoda: byle u władzy i to nie dla odpowiedzialności za państwo i naród lecz dla "środków na płace". Mnożenie synekur ludzi niekompetentnych to demokracja a'la Polonaise

! Odpowiedz
0 0 ~Realista

Co tu komentować mam 68 lat i gdzie mi do komputera i programów komputerowych a do obsługi wyborów od niepamiętnych lat siedzą te same twarze i co oni mogą rozumieć z tych programów komputerowych. Wstyd i żenada na cały świat

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-06-01 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil