Sasin: Zrobię wszystko, by indywidualni odbiorcy nie płacili więcej za prąd

Będę przekonywał prezesów spółek energetycznych, by szukali oszczędności i sposobu na to, by nie obciążać obywateli podwyżkami cen energii. Zrobię wszystko, by indywidualni odbiorcy nie płacili więcej za prąd - poinformował wicepremier, minister ds. nadzoru właścicielskiego Jacek Sasin.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

"Jestem poważnym politykiem i kilkakrotnie mówiłem o tym, że indywidualnie odbiorcy nie zapłacą więcej za prąd i zrobię wszystko, by tak się stało" - powiedział Sasin w piątkowej rozmowie w Polsat News.

Równocześnie wicepremier zaznaczył, że spółki energetyczne, podobnie jak w poprzednim roku, oczekują, że ceny będą rosły. "Tak jak w poprzednim roku jest pewne oczekiwanie ze strony spółek energetycznych, wyrażone również w tych wnioskach skierowanych do Urzędu Regulacji Energetyki, żeby ceny prądu wzrosły" - powiedział.

Pokreślił jednak, że wspólnie z prezesami spółek będzie szukać sposobu, by do tego nie doprowadzić. "Będziemy na ten temat rozmawiać. Będziemy przekonywać również prezesów tych spółek, by szukali oszczędności, sposobu, by nie obciążać obywateli obiektywnym wzrostem, bo ten wzrost następuje. Wynika z polityki klimatycznej UE, opłat, które w związku z tym musimy ponosić, związanych z produkcją energii" - powiedział.

Dodał także, że kluczową rolę w tym procesie odgrywa także Urząd Regulacji Energetyki. "On również będzie analizował wnioski i szukał możliwości takiej, żeby obywatele nie płacili więcej za prąd. To jest nasze wspólne oczekiwanie" - zapewnił.

Na pytanie, czy ewentualnie dojdzie do ustawowego zamrożenia cen energii, wicepremier odpowiedział: "Zobaczymy. Na razie jesteśmy w procesie rozmowy. Na razie nie ma sensu mówić o planie B, kiedy realizujemy plan A. Wierzę, że ten plan A uda się zrealizować".

tor/ mmu/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 6 jes

I tak zapłącą tylko w innej formie. W towarach, usługach itp. Ale lepszy sort to kupi.

! Odpowiedz
7 12 r4k

Pedałuj Sasin, pedałuj :)

! Odpowiedz
20 7 ajwaj

SASIN > Wikipedia 1988 studia na kierunku historia

Sasin to nawet jakby chcial, moze druta do wtyczki wetknac
albo np. w gospodarce zaplacic za np. PISo-jabola w Biedronce

! Odpowiedz
7 8 januszcebulak

Wszystko, oprócz inwestycji w tańsze źródła energii, oczywiście.

! Odpowiedz
10 14 psokal

Co Sasin ma na myśli mówiąc że cena prądu nie wzrośnie? Przecież on nie ma tu nic do gadania, cena już wzrosła, jedyna różnica jest taka czy zapłacimy za to bezpośrednio z własnej kieszeni, czy w ramach budżetu centralnego utrzymującego się z naszych podatków. Jeżeli wybierze się to drugie to naszym kosztem za droższy prąd będą mniejsze wydatki na służbę zdrowia, inwestycje, edukację. Zapłacimy tak czy inaczej.
Pamiętam jak w okolicach 2010-ego szydzono z przeciwników budowy elektrowni jądrowej - że teraz się śmieją a za kilka lat będą płakać przez rosnące ceny prądu. Wówczas myślałem że to głupie prześmiewki. Okazuje się że twórcy tych żartów mieli rację.
A pamiętacie kogo rok temu obwiniła TVP za problemy z cenami prądu? Idę o zakład że teraz będzie tak samo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 6 glos_rozsadku

Zgadza się. Oni jedynie walczą o to by nie płacić wg zużycia tylko żeby płacić po równo. Ja zużywam dużo prądu a taka przeciętna emerytka mało. Emerytka zapłaci za mój prąd :)

! Odpowiedz
8 5 januszcebulak odpowiada glos_rozsadku

No ale dostanie 13 i 14 emeryturę to ją stać na Twój prąd.

! Odpowiedz
19 19 glos_rozsadku

powrót do komunizmu, do gospodarki centralnie sterowanej.

! Odpowiedz
7 30 samsza

Mam łzy w oczach.... święty człowiek!

! Odpowiedz
7 3 jes

Dobre :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne