REKLAMA

Sasin: Powołamy Radę Biznesu z największych firm naszego regionu

2020-01-21 11:22
publikacja
2020-01-21 11:22
Sasin: Powołamy Radę Biznesu z największych firm naszego regionu
Sasin: Powołamy Radę Biznesu z największych firm naszego regionu
/ Kancelaria Premiera RP

Powołanie Rady Biznesu, w skład której będą wchodzić prezesi największych firm naszego regionu, zapowiedział we wtorek w Davos wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister powiedział, że Davos to miejsce, gdzie spotykają się politycy i przedsiębiorcy z całego świata.

„Chcemy wykorzystać ten czas do tego, żeby promować polski biznes, budować też sieć dobrych powiązań biznesowych, które będą owocowały dobrą współpracą w tym wymiarze międzynarodowym” – tłumaczył.

„Stąd inicjatywa, która jutro (w środę – PAP) zostanie zrealizowana – powołania Rady Biznesu, takiej rady, w której będą skupieni prezesi największych firm działających w naszym regionie. Ta rada ma nie tylko budować wspólną platformę do promocji, ale również do planowania wspólnych inwestycji w regionie Trójmorza” – powiedział.

Minister dodał, że region ten jest dla nas szansą budowy tożsamości i konsolidacji tej części Europy nie tylko w wymiarze politycznym czy geostrategicznym, ale też gospodarczym.

Sasin pytany był o ustawę o działach i nadzór nad działem energia oraz, o to czy będzie potrzebne jakieś rozporządzenie, by dział energia przeszedł pod ministerstwo klimatu.

„Tak, bo ustawa o działach dotyczy tylko utworzenia samych działów, a dział energia jest działem, który jest już utworzony, więc nie wymaga utworzenia. Dopiero potem rozporządzenie Rady Ministrów decyduje, które ministerstwo zarządza którymi działami” – wyjaśnił.

„Planujemy, że dział energia, w sensie tworzenia prawa, tworzenie regulacji dotyczących energii, będzie domeną ministerstwa klimatu, natomiast ministerstwo aktywów państwowych będzie tym ministerstwem, które będzie sprawowało nadzór właścicielski nad firmami energetycznymi” – powiedział szef MAP.

Dodał, że to on sam, jako wicepremier będzie bezpośrednio sprawował nadzór nad spółkami energetycznymi.

Z Davos Marcin Musiał

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
"Minister powiedział, że Davos to miejsce, gdzie spotykają się politycy i przedsiębiorcy z całego świata" - naprawdę tęga głowa z tego Sasina.
czerwony_wiewior
Jest postęp, bo jeden z jego kolegów nawiązywał stosunki z San Escobar. Ale prawdziwe mistrzostwo intelektualne tow. Sasina wychodzi nieco dalej "ustawa o działach dotyczy tylko utworzenia samych działów, a dział energia jest działem, który jest już utworzony, więc nie wymaga utworzenia"

Powiązane: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki