Sasin: Powołamy Radę Biznesu z największych firm naszego regionu

Powołanie Rady Biznesu, w skład której będą wchodzić prezesi największych firm naszego regionu, zapowiedział we wtorek w Davos wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister powiedział, że Davos to miejsce, gdzie spotykają się politycy i przedsiębiorcy z całego świata.

„Chcemy wykorzystać ten czas do tego, żeby promować polski biznes, budować też sieć dobrych powiązań biznesowych, które będą owocowały dobrą współpracą w tym wymiarze międzynarodowym” – tłumaczył.

„Stąd inicjatywa, która jutro (w środę – PAP) zostanie zrealizowana – powołania Rady Biznesu, takiej rady, w której będą skupieni prezesi największych firm działających w naszym regionie. Ta rada ma nie tylko budować wspólną platformę do promocji, ale również do planowania wspólnych inwestycji w regionie Trójmorza” – powiedział.

Minister dodał, że region ten jest dla nas szansą budowy tożsamości i konsolidacji tej części Europy nie tylko w wymiarze politycznym czy geostrategicznym, ale też gospodarczym.

Sasin pytany był o ustawę o działach i nadzór nad działem energia oraz, o to czy będzie potrzebne jakieś rozporządzenie, by dział energia przeszedł pod ministerstwo klimatu.

„Tak, bo ustawa o działach dotyczy tylko utworzenia samych działów, a dział energia jest działem, który jest już utworzony, więc nie wymaga utworzenia. Dopiero potem rozporządzenie Rady Ministrów decyduje, które ministerstwo zarządza którymi działami” – wyjaśnił.

„Planujemy, że dział energia, w sensie tworzenia prawa, tworzenie regulacji dotyczących energii, będzie domeną ministerstwa klimatu, natomiast ministerstwo aktywów państwowych będzie tym ministerstwem, które będzie sprawowało nadzór właścicielski nad firmami energetycznymi” – powiedział szef MAP.

Dodał, że to on sam, jako wicepremier będzie bezpośrednio sprawował nadzór nad spółkami energetycznymi.

Z Davos Marcin Musiał

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 karbinadel

"Minister powiedział, że Davos to miejsce, gdzie spotykają się politycy i przedsiębiorcy z całego świata" - naprawdę tęga głowa z tego Sasina.

! Odpowiedz
0 4 czerwony_wiewior

Jest postęp, bo jeden z jego kolegów nawiązywał stosunki z San Escobar. Ale prawdziwe mistrzostwo intelektualne tow. Sasina wychodzi nieco dalej "ustawa o działach dotyczy tylko utworzenia samych działów, a dział energia jest działem, który jest już utworzony, więc nie wymaga utworzenia"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil