Sasin: Jesteśmy zdeterminowani, by uratować PLL LOT

2020-06-03 09:38
publikacja
2020-06-03 09:38

Jesteśmy zdeterminowani, by LOT uratować, tak jak zdeterminowane są rządy innych krajów, by ratować swoje linie lotnicze - mówił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że jeśli będzie trzeba, to "będziemy również wspierać PLL LOT zewnętrznymi zastrzykami pieniędzy".

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

Wicepremier zaprzeczył w środę na antenie Radia Zet, że LOT może ogłosić upadłość. "Jesteśmy zdeterminowani, żeby LOT uratować, tak jak zdeterminowane są rządy innych krajów europejskich, żeby ratować swoje linie lotnicze, przeznaczając pomoc dla tych linii" - powiedział. Dał przykład Lufthansy, Alitalii, Air France. "Nie pozwolimy na to, żeby samoloty PLL Lot zniknęły z europejskiego nieba" - podkreślił.

Dodał, że zarząd LOT-u podejmuje działania oszczędnościowe. "Działania restrukturyzacyjne w samym LOT dotyczące ograniczenia kosztów stałych, wynagrodzeń, umów leasingowych" - mówił Jacek Sasin. Zaznaczył, że jeśli będzie trzeba, to "będziemy również wspierać PLL LOT zewnętrznymi zastrzykami pieniędzy".

W ocenie wicepremiera najważniejsze jest to, żeby samoloty PLL LOT "woziły dalej Polaków, woziły dalej pasażerów, nie zniknęły z polskiego nieba". Zaznaczył, że wszystkie podejmowane przez rząd działania "będą szły w tym kierunku".

PLL LOT w poniedziałek wznowił swoje krajowe połączenia, wcześniej w związku z epidemią koronawirusa od ok. dwóch miesięcy spółka nie realizowała regularnych połączeń lotniczych.

W piątek, 22 maja, w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z 21 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych - do 6 czerwca br.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (23)

dodaj komentarz
karbinadel
Jeśli towarzysz Sasin chce uratować LOT, to najlepiej niech się trzyma od niego z daleka. Bo jak dotąd wszystko, czego się dotknął, kończyło się katastrofą
tatrzanczyk
To może zamiast bonu wakacyjnego, bon na lotniczy bilet krajoznawczy, w końcu "Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać"

A teraz na poważnie, raty leasingowe ich/nas wykończą.
tatrzanczyk
Determinacja jest, ale czy są pieniądze...?
tergal
Z jakiego powodu podatnicy w jakimkolwiek państwie mieliby finansować linię lotniczą? Wie ktoś?
lampeduza
Jak to po co? Ciemny lud musi mieć swoja linię lotniczą dla patriotycznej podniety. To jak te bajki o niezwyciężonej husarii.
tergal
Od tej 'determinacji' aż mu spuchły uszy - szalom!
search
Sasin do limuzyny i do blondyn z NBP by kase Glapek drukowl i ratowal LOT bo mam wykupine bilety a przekladac nie zamierzam w wieki. Poza tym na tobie przypisane zostanie zaoranie LOTu i komisja sledcza z LOT, POczte i inne wspaniale decyzje w tym i za stanine ktora zdycha z konmi.
zamknackw
Sasin ma wykształcenie mgr. historii, a ględzi jakby był po MBA i zarządzał spółkami fortune 500.
tergal
Ale jak długo studiował na tej historii, hoho - aż 10 lat ... kanclerski łeb!

PS. Oni niemal bez wyjątku są po historii: Tusk, Morawiecki, Gowin, Sasin ... jednak przebiła ich Moycho - iranistyka :)
heldbaum odpowiada tergal
Gowin to nie po filozofii przypadkiem?
i

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki