REKLAMA

Sąsiedzka pomoc mile widziana. Sondaż

2022-01-25 06:57
publikacja
2022-01-25 06:57
Sąsiedzka pomoc mile widziana. Sondaż
Sąsiedzka pomoc mile widziana. Sondaż
fot. Adam Guz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Dwie trzecie ankietowanych uważa, że Polska powinna wesprzeć Ukrainę w przypadku ataku Rosji – wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety-Prawnej" i RMF FM. Przeciwnego zdania jest co czwarty respondent.

Jak podaje we wtorek "DGP", "najwięcej zwolenników takiego rozwiązania jest wśród wyborców opozycji – za udzieleniem pomocy naszym sąsiadom w razie konfliktu opowiada się 78 proc. sympatyków Koalicji Obywatelskiej oraz 86 proc. zwolenników Lewicy, tymczasem w przypadku głosujących na PiS ten odsetek wynosi 65 proc." "W tej sprawie widać także wyraźną korelację z wiekiem. Im starsi ankietowani, tym chętniej opowiadają się za udzieleniem pomocy Ukrainie" - donosi dziennik.

W sondażu zapytano też, jakiego rodzaju wsparcie ze strony Polski byłoby wskazane. "Najwięcej osób (42,4 proc.) uważa, że powinny to być działania dyplomatyczne. Niewiele mniej (41 proc.) sądzi, że Polska powinna wysłać na Ukrainę uzbrojenie. Z kolei prawie 39 proc. opowiada się za pomocą gospodarczą, np. pieniędzmi lub dostawami żywności" - czytamy w gazecie.(PAP)

mm/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (14)

dodaj komentarz
lorelie
chce się tylko zapytać kto pogwałcił wszelkie konwencje międzynarodowe odbierając Serbom Kosovo, na dokładkę wbrew woli Polaków? i który agent szybko potwierdził że je uznaje w imieniu Polaków? czy byli to ruscy?
qonradx
Nie mogę mięcy chłopcy od biedronia i wyborcy mazgaja Hołowni chcą nieść pomoc na wojnie z ukrainą! Co lajki na FB będą im wysyłać? Trzaskowski Generał ich na wojne poprowadzić? Przecież wiadopmo że pierwsi uciekną do Mutter Merkel za odre jak sie coś dziać zacznie. Julki jak zwykle, gęby pełne górnolotnych frazesów pomagać, demokracja Nie mogę mięcy chłopcy od biedronia i wyborcy mazgaja Hołowni chcą nieść pomoc na wojnie z ukrainą! Co lajki na FB będą im wysyłać? Trzaskowski Generał ich na wojne poprowadzić? Przecież wiadopmo że pierwsi uciekną do Mutter Merkel za odre jak sie coś dziać zacznie. Julki jak zwykle, gęby pełne górnolotnych frazesów pomagać, demokracja i prawa czlowieka, ale ruszyć dupe i cos realnie zrobić ostatnie.
darius19
z chlopakow ze stajni cara Putina widze tylko "lorelie"? Czyzby zadania podzielone. Bo w innych komentarzach mocno aktywny "demeryt_69" oraz mniej "the_mind_renewed", "ajwaj_", "talmud"
Ukraina potrzebuje desperacko pomocy, zeby sie bronic przed agresywnymi rezimami. Nastepni na
z chlopakow ze stajni cara Putina widze tylko "lorelie"? Czyzby zadania podzielone. Bo w innych komentarzach mocno aktywny "demeryt_69" oraz mniej "the_mind_renewed", "ajwaj_", "talmud"
Ukraina potrzebuje desperacko pomocy, zeby sie bronic przed agresywnymi rezimami. Nastepni na liscie - republiki baltyckie i Polska.
lorelie
jaka dzisiaj pogoda w tel aviwie ?
potiomkin
Nie do wiary. Naród, który tak dużo stracił w ostatniej wojnie, chce wywołać następną.
khh
No nie? najwiecej ofiar na swiecie poniesli, a ciagle im malo i chca napadac na slabszych. Ciekawe czy Chinczykom Harbin tez beda chcieli tak zabrac? xD
darius19
to nie narod, ale Putin. Wystarczy sie z oficjalna (i trollowska tez) propaganda rezimu zapoznac. Szczucie na slabszych.
distefano
Nieźle trzeba mieć zrytą banię, żeby pakowanie się w wojnę nazywać sąsiedzką pomocą. Nawiasem mówiąc Rosja też jest naszym sąsiadem.
distefano
"Sąsiedzka pomoc mile widziana" - równie dobrze moglibyście napisać "wojna z Rosją mile widziana". Zauważyłem, że jak Polacy czegoś nie chcą, to robi się im sondaż i pokazuje, że tego chcą.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki