REKLAMA

Sarnowski: Ryczałt zostanie uproszczony

2021-12-28 06:43
publikacja
2021-12-28 06:43
Sarnowski: Ryczałt zostanie uproszczony
Sarnowski: Ryczałt zostanie uproszczony
/ Ministerstwo Finansów

Chcemy odejść od klasyfikacji PKWiU i obniżyć niektóre stawki ryczałtu – poinformował wiceminister finansów Jan Sarnowski w wywiadzie opublikowanym we wtorek w "Rzeczpospolitej".

"Wspólnie z rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorstw powołaliśmy zespół roboczy, który ma zaproponować zmiany w ryczałcie. Celem jest uproszczenie przepisów i racjonalizacja stawek. Matryca stawek ma charakter historyczny, dlatego chcemy odejść od klasyfikacji PKWiU, by powiązać stawki z rodzajem wykonywanych usług czy zawodem, co uprości ich stosowanie. Zależy nam też, by stawki trafniej odzwierciedlały wysokość kosztów w poszczególnych branżach" - poinformował.

"Analizujemy możliwość obniżenia w szczególności najwyższych stawek. Zależy nam, żeby rozliczenie ryczałtem było proste i jak najbardziej opłacalne dla przedsiębiorców. Zakładamy, że konkretne propozycje zostaną przedstawione w połowie 2022 r. i wejdą w życie w 2023 r." - dodał Sarnowski.

Podatek liniowy czy ryczałt – jaką formę opodatkowania wybrać? "Polski ład" nie ułatwia podjęcia decyzji

Podatek liniowy czy ryczałt – przedsiębiorcy mają spory orzech do zgryzienia. "Polski ład" nie ułatwia podjęcia decyzji. Wybór optymalnej formy opodatkowania to jeden z kluczowych elementów przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

oloz/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (7)

dodaj komentarz
dolar36
masakra czyli za rok nowy ład ryczałtowy, pozostanie tylko lewizna jak w latach 90tych
carlito1
Jedno jest pewne będzie gorzej, drożej, i bardziej skomplikowanie... Tak wygląda upraszczanie przez Pisy.
anty12
Chcemy + wjechalo na banie. Ta banda nieudacznikow i tak nic nie zrobi, zeby bylo lepiej dla mas. Oni maja duze podwyzki.
adam.1983
Ryczałt to dla rządu bardzo korzystny sposób rozliczania, nie ma odliczeń więc nie ma możliwości odliczania lewych faktur. Dla firmy jak na razie w niektórych branżach i przypadkach jest to opłacalna forma rozliczania, ale jak zaczną grzebać to na pewno stanie się nieopłacalna dla żadnego przedsiębiorcy.
karbinadel
Parcie na ryczałt ma jeden cel: obniżyć dochody samorządów
anty12
Komunisci inaczej nie potrafia.
antek10
Tak "uproszczą" aby wiecej wydusić z podatnika.

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki