REKLAMA

Sarnowski: Podatki przyszłości będą wymagać szybkiego dostosowywania przepisów

2021-03-03 17:47
publikacja
2021-03-03 17:47
Ministerstwa Finansów

Baczna obserwacja zmian na rynku i szybkie dostosowywanie przepisów do pojawiających się nowych modeli działalności, to zdaniem wiceministra finansów Jana Sarnowskiego wyzwania stojące przed przyszłym systemem podatkowy.

Jak stwierdził Sarnowski, otwierając w środę debatę edukacyjną MF na temat przyszłości podatków, w przyszłości na podatki będą miały największy wpływ globalizacja obrotu gospodarczego i rewolucja technologiczna.

Wiceminister rozważał, jaka powinna być odpowiedź na nowe usługi i modele biznesowe, całkowicie nowe sposoby prowadzenia działalności, na przenoszenie się do sieci handlu i usług.

Jak zaznaczył, wiadomo, że w ciągu 2-3 lat w systemie podatkowym pojawią się kasy wirtualne, e-paragon i e-faktura, ale jego zdaniem, będą też zmiany, o których jeszcze niewiele wiemy. "Nie wiemy jeszcze, jak zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak przenoszenie kolejnych gałęzi gospodarki do interntu" - dodał.

"Generalnie chodzi o to, by bacznie obserwować zmiany na rynku i szybko dostosowywać do nich przepisy i organizację" - tłumaczył. Dzięki temu np. kontrole podatkowe mogą być mniej liczne, ale i mniej przypadkowe, bardziej skuteczne - wskazywał. (PAP)

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki