REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Sarnowski: Kwota wolna nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem

2021-05-17 12:12
publikacja
2021-05-17 12:12
Sarnowski: Kwota wolna nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem
Sarnowski: Kwota wolna nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem
/ Ministerstwa Finansów

Kwota wolna w wysokości 30 tys. zł dotyczyć będzie wszystkich podatników, jej wysokość nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem - zapewnił w poniedziałek wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Przedstawiciele resoru finansów w poniedziałek brali udział w spotkaniu prasowym dotyczącym rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Byli pytani m.in. o zapowiedź zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł rocznie.

"Kwota wolna w wysokości 30 tys zł dotyczyć będzie wszystkich podatników, także jej wysokość nie będzie spadać wraz z rosnącym dochodem" - zapewnił wiceminister Sarnowski.

Dodał, że w przypadku ryczałtowych rozliczeń, mają zostać przyjęte specjalne regulacje, które uwzględnią status poszczególnych podatników rozliczających się w ten sposób.

"Konkretne propozycje zaprezentujemy w perspektywie połowy roku, kiedy będziemy mieli gotową treść przepisów. Nam również zależy na tym, aby zachować uproszczone zasady rozliczania dla tych podmiotów i żeby te zmiany były dla nich jak najmniej odczuwalne" - powiedział wiceminister.

Sarnowski pytany o sytuacje kiedy osiąga się zerowy dochód poinformował, że resort rozważa, czy nie należy wprowadzić stawki minimalnej składki. "Wychodzimy z założenia, że w naturalny sposób przedsiębiorcy inwestują, ponoszą koszty i w sytuacji kiedy ich działalność przynosi straty, to też trudno wymagać od nich, aby opłacali składkę w jakiejś znacznej wysokości" - wskazał.

Wiceszef MF dodał, że szczegóły m.in. w tej sprawie zostaną przedstawione w kolejnych tygodniach. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kwota wolna od podatku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki