REKLAMA

Sarkozy o uwolnieniu z aresztu w Iranie pracownicy ambasady francuskiej

2009-08-11 20:08
publikacja
2009-08-11 20:08
Nicolas Sarkozy "z wielką radością" przyjął wiadomość o uwolnieniu z aresztu Nazak Afshar, pracownicy ambasady francuskiej w Iranie. Wraz z Francuzką Clotilde Reiss odpowiadała ona przed sądem w Teheranie oskarżona o szpiegostwo.

Nicolas Sarkozy poinformował w komunikacie, że rozmawiał przez telefon z uwolnioną z aresztu Nazak Afshar. Szef państwa podkreślił "godność, z jaką pani Afshar i Clotilde Reiss stawiały czoła narzuconym im procedurom". Prezydent ponowił żądanie, by teraz uwolniona została również Clotilde Reiss.

Nazak Afshar ma 50 lat i pracuje w dziale kulturalnym ambasady francuskiej w Iranie. Jej studiujący we Francji syn przyznał, że trzykrotnie wzięła udział w demonstracjach przeciwko prezydentowi Ahmadineżadowi, ale nie jest działaczką polityczną. Syn Nazak Afshar uważa, że jego matka została zatrzymana i była kilkakrotnie przesłuchiwana, bo jest zatrudniona we francuskiej ambasadzie.

Według mediów francuskich, władze Iranu rozgniewał fakt, że podczas demonstracji ambasada Francji wyraziła gotowość przyjęcia ściganych manifestantów, jeśli poproszą oni o schronienie.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki