REKLAMA

Santander BP liczy na utrzymanie niskich rezerw kredytowych w kolejnych kwartałach

2021-07-28 10:16
publikacja
2021-07-28 10:16

Santander Bank Polska liczy, że również w kolejnych kwartałach utrzyma rezerwy kredytowe na niskim poziomie - poinformował członek zarządu banku Maciej Reluga.

"Rozwiązaliśmy tzw. rezerwę COVID na około 90 mln zł, ale też informujemy, że nastąpił przegląd modeli, który działał w drugim kierunku. Ujmujemy czynniki związane z COVID w parametrach modeli szacujących straty kredytowe. Parametry COVID-owe +weszły+ w modele, więc jest to częściowo neutralizowane" - powiedział Reluga.

"Rezerwy kredytowe w II kwartale są relatywnie niskie, myślę, że to wynika z dobrego otoczenia i tak długo, jak ono będzie kontynuowane, to myślę, że podobne trendy mogą się utrzymać (...) Ogólnie tendencja jest dosyć dobra i II kwartał pokazuje, że rezerwy kredytowe są niższe i miejmy nadzieję, że się to utrzyma w kolejnych kwartałach" - dodał.

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w drugim kwartale 263,8 mln zł, czyli były 17 proc. niższe od konsensusu.

Bank podał, że w II kwartale rozwiązał odpis na oczekiwane straty kredytowe w związku z COVID-19 w wysokości 89 mln zł. (PAP Biznes)

seb/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki