REKLAMA

Santander BM podniósł cenę docelową dla PKP Cargo

2021-06-15 09:24
publikacja
2021-06-15 09:24
Santander BM podniósł cenę docelową dla PKP Cargo
Santander BM podniósł cenę docelową dla PKP Cargo
/ PKP Cargo

Analitycy Santander BM, w raporcie z 15 czerwca, podnieśli cenę docelową dla akcji PKP Cargo do 22,9 zł z 19,4 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 22,9 zł za akcję.

"W średnim terminie wyróżniamy następujące ryzyka dla PKP Cargo: (1) wysoka dźwignia finansowa, (2) stagnacja rynkowa w ostatnich latach, której towarzyszył spadek udziałów rynkowych, (3) widoczna presja cenowa oraz (4) silna pozycja związków zawodowych" - napisano.

"Wśród pozytywów zwracamy uwagę na (1) historyczne korelacje pokazujące, że dodatnia dynamika r/r wolumenu przewozów kolejowych przekładała się na odbicie cen biletów z opóźnieniem ok. 3-4 kwartałów" - dodano.

Analitycy oceniają, że w długim terminie optymistyczny jest potencjał do obniżenia dźwigni operacyjnej oraz dalsze redukcje zatrudnienia w ramach potencjalnych inicjatyw legislacyjnych zmierzających do ujednolicenia rynkowych zasad czasu pracy głównych grup zawodowych kolejarzy w Polsce.

"Wymienione aspekty skłaniają nas jednak do zachowania ostrożnego podejścia do spółki. Zakres i tempo restrukturyzacji działalności zależą od decyzji zarządu i gotowości partnerów społecznych do partycypacji w zmianach" - czytamy w raporcie.

Rekomendacja została opracowana przez Santander BM na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Michał Sopiel. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 15 czerwca, o godzinie 8:29.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

39549761_210615_pkp_pl.pdfpdf
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jswfan
Odbicie cen biletów ?? To Cargo wozi na bilety :) to ja poprosze bilet do Krakowa ...no gdzies na poludnie bo na polnoc ten pociag chyba narazie nie pojedzie...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki