REKLAMA

San Marino: lekko zaostrzono restrykcje

2020-11-29 06:06
publikacja
2020-11-29 06:06
fot. Leonid Andronov / Shutterstock

Władze republiki San Marino, niepodległego państwa będącego enklawą na terytorium Włoch, nieznacznie zaostrzyły od weekendu restrykcje w ramach walki z epidemią. Są one nadal łagodniejsze niż w Italii.

Podczas gdy w okalającym San Marino włoskim regionie Emilia-Romania, uznanym za pomarańczową strefę średniego ryzyka zakażeń, restauracje mogą tylko sprzedawać posiłki na wynos lub dostarczać do domu, w San Marino lokale gastronomiczne są otwarte, także wieczorem.

Nowe ograniczenie polega tam na tym, że przy jednym stoliku mogą usiąść maksymalnie cztery osoby.

W przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, mieszkańcy Emilii - Romanii nie mogą skorzystać z tej różnicy w przepisach, ponieważ w tym włoskim regionie obowiązuje zakaz opuszczania własnej gminy bez uzasadnionego powodu, takiego jak praca, zdrowie czy inne ważne potrzeby.

Inna sytuacja była latem; gdy we Włoszech dyskoteki były zamknięte, turyści przebywający w nadmorskich miejscowościach Emilii-Romanii jeździli do takich klubów w San Marino.

W republice, inaczej niż we Włoszech, nadal otwarte są siłownie i kluby fitness. Obowiązuje tam jeden kolejny zakaz: brania prysznica.

W enklawie na mocy nowego rozporządzenia gimnazjaliści i licealiści przeszli na zdalne nauczanie.

Sytuację w tamtejszym szpitalu władze medyczne określają jako poważną.

W małym państwie trwają kontrole przestrzegania przepisów sanitarnych. Lokalny dziennik „Libertas” podał, że w ciągu tygodnia ukarano tam dwie osoby ; jedną za niewłaściwe noszenie maseczki, a drugą za to, że jej maseczka nie miała atestu.(PAP)

sw/ zm/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki