Samsung prezentuje pierwszego Chromebooka w Europie

Samsung po raz pierwszy w Europie przedstawił komputery z serii 5, oferowane pod marką Google Chromebook.

Laptopy Samsung Series 5 Chromebook będą dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech od 24 czerwca br. w cenie 399 euro za model WiFi i 449 euro za model z modemem 3G. W pozostałych krajach laptopy Chromebook pojawią się w ciągu kilku następnych miesięcy.

Podczas europejskiej premiery Dinesh Chand, dyrektor działu Mobile Computing Europe w Samsung, powiedział: “Idea Chromebooka jest rewolucyjna – pozwala zmienić postrzeganie komputerów przez ludzi. Działalność wielu osób jest dziś związana z Internetem i dostępnymi w nim usługami – niezależnie od tego czy znajdują się w domu, w podróży, czy w pracy. Potrzeby tych osób zaspokoiliśmy tworząc nowego laptopa od podstaw, zamiast dostosowywać do tych zadań istniejące modele.”

Projektanci laptopa Samsung Series 5 Chromebook zadbali o to, aby uwzględnić w nim zarówno funkcje związane z obsługą stron internetowych, jak też ergonomię obsługi. Klawiaturę laptopa uzupełniono o klawisz uruchamiający funkcję wyszukiwania, cały rząd klawiszy związanych z obsługą stron internetowych. Zastosowano też pełnowymiarowy układ i rozmiar klawiszy, aby zapewnić maksymalny komfort obsługi.

Podczas gdy uruchomienie tradycyjnego laptopa trwa ok. 45 sekund, Samsung Series 5 startuje w mniej niż 10 sekund. Wybudzenie go ze stanu uśpienia trwa tylko chwilę – wystarczy podnieść pokrywę laptopa, aby był gotowy do pracy. To oznacza, że gdziekolwiek byśmy nie byli, i cokolwiek byśmy nie robili, komputer nie spowolni naszej pracy. Użytkownik od razu ma dostęp do Internetu i swoich aplikacji.chromebook

Chromebook działa pod kontrolą pierwszego konsumenckiego systemu operacyjnego stworzonego zupełnie od podstaw, będącego w stanie skutecznie walczyć z wirusami komputerowymi i innym szkodliwym oprogramowaniem. System operacyjny zapewnia wiele warstw ochrony, w tym szyfrowanie danych, bezpieczne uruchamianie nieprzetestowanych programów i ochronę komputera przed uruchomieniem z wykorzystaniem nieautoryzowanego systemu operacyjnego.

Chromebook minimalizuje też obawy związane z bezpieczeństwem i utratą danych przez przegranie ich na internetowe konto. Nawet jeśli Chromebook zostanie skradziony, zgubiony lub ulegnie uszkodzeniu, wszystkie pliki będą bezpieczne i dostępne online.

Laptopy serii 5 są w stanie pracować na zasilaniu bateryjnym do 8,5 godziny, włączając w to odtwarzanie filmów wideo przez 5 godzin. Akumulator laptopa można ładować do tysiąca razy – trzykrotnie więcej, niż tradycyjne baterie.*

Komputery Samsung Series 5 wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intela gwarantujący wszechstronność i wydajność potrzebne każdemu użytkownikowi. Wyświetlacz Super Bright o jasności 300 cd/m2 i przekątnej 12,1 cala jest pokryty powłoką antyrefleksyjną, gwarantując idealnie czytelny obraz niezależnie od panujących wokół warunków oświetleniowych.

Chromebook oferuje wiele różnych możliwości połączenia się z internetowymi usługami. Każdy model wyposażony jest w kartę bezprzewodową WLAN i czytnik kart pamięci 4-w-1. Dostępny jest także model wyposażony dodatkowo w modem 3G. Więcej informacji o dostępności usług 3G w poszczególnych krajach można znaleźć na stronie google.com/chromebook.

Specyfikacja Samsung Series 5 Chromebook:

 • Obudowa o grubości 2 cm, waga 1,48 kg
 • Pełnowymiarowa klawiatura Chrome
 • Ponadwymiarowy wielodotykowy trackpad
 • Dwurdzeniowy procesor Intel
 • Proporcje ekranu 16:10
 • Wyświetlacz SuperBright o przekątnej 12,1 cala (36% jaśniejszy niż standardowy wyświetlacz)
 • Start pracy w mniej niż 10 sekund
 • Błyskawiczne wznowienie pracy z trybu uśpienia
 • Do 8,5 godz. pracy na baterii *
 • Kamera internetowa HD, wbudowany cyfrowy mikrofon i głośniki stereo
 • Dwa porty USB umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych i akcesorów oraz podłączanie aparatów cyfrowych i zewnętrznych nośników pamięci
 • Obsługa kart pamięci flash (SD, SDHC, MMC) do przechowywania zdjęć, filmów, muzyki i dokumentów

Robert Kamiński
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne