Samochody Tesla zdobywają kolejne rynki

Już przeszło 1,2 tys. egzemplarzy elektrycznych samochodów Tesla Roadster zostało sprzedanych na całym świecie. Auto kosztujące przeszło 346 tys. zł znalazło również nabywcę w Polsce.

Elektryczny roadster zdobywa zwolenników m.in. dzięki sportowym osiągom oraz także ulgom podatkowym, z których mogą skorzystać nabywcy aut z takim rodzajem napędu.

Tesla sprzedaje swoje samochody przez stronę internetową i wciąż rozrastającą się sieć dilerską.Roadster w wersji podstawowej (cena ok. 346 tys. zł) rozpędza się do 212 km/h a prędkość 96 km/h osiąga po 3,9 sekundy. Wersja Sport (cena ok. 407 tys. zł), ma czas sprintu lepszy o 0,2 s. Zasięg wynosi 340 km.

Już 17 krajów europejskich wdrożyło regulacje prawne i podatkowe promujące zakup aut efektywniejszych ekologicznie i bardziej wydajnych energetycznie, w tym także aut z napędem elektrycznym.

W Polsce takie systemy zachęt są obecnie w fazie opracowywania.Autor: (ip)

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ekolog

Ekologiczny to jest samochód na wodę. A elektyczny jest tak ekologiczny jak elekrownia na węgiel, która ładuje mu akumulatory. A co z utylizacją akumulatorów ?
Te samochody są takie jak te zarówki energooszczędne, których produkcja wymaga kilka razy wiecej energii i w dodatku zawierają rtęć.

! Odpowiedz
0 0 krasula

Dopłacajmy bogatym, żeby kupowali samochody po 400 tys.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil