Samochód ciężarowy wjechał w bramę wjazdową do Kancelarii Prezydenta RP

Kierowca ciężarowego volvo wycofując w piątek z ul. Wiejskiej uderzył w zabytkową bramę wjazdową do XVIII-wiecznego Pałacu Branickich w pobliżu Sejmu. Wskutek wypadku zablokowana została droga wjazdowa do Kancelarii Prezydenta RP.

(fot. Wojciech Kozioł / FORUM)

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka przekazał PAP, że teren, na którym znajdowała się brama, nie należy do Kancelarii Sejmu. "Teren nie należy do Kancelarii Sejmu, mimo iż jest to jedna z dróg wjazdowych do parlamentu. W związku z wypadkiem ten wjazd od strony ul. Wiejskiej jest zablokowany" - przekazał dyrektor CIS.

Jak poinformował PAP podkom. Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, o zdarzeniu służby zostały poinformowane przez Służbę Ochrony Państwa. SOP miał przekazać, że kierujący samochodem ciężarowym wycofując uszkodził bramę. Dodał, że zdarzenie to jest traktowane jako kolizja. Kierowca został sprawdzony alkomatem - był trzeźwy.

Z informacji, które przekazał PAP jeden ze świadków zdarzenia, wiadomo, że ciężarówka volvo uderzyła w lewy filar bramy, zakleszczyła się, a następnie ruszyła do przodu, wyrywając całą bramę.

Zabytkowa brama wjazdowa staraniem Kancelarii Prezydenta RP została odrestaurowana w 2000 roku. (PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

mchom/ kos/ nmk/ mark/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 17 grab

Kierowca powinien ponieść koszty naprawy i restauracji bramy. Skończmy wreszcie z tą poprawnością polityczną gdzie za błędy płaci Państwo a nie popełniający szkody!

! Odpowiedz
2 28 prs

Taaa...a ubezpieczenie po co sie placi?..

! Odpowiedz
31 18 nostsherlock

Zaraz kierowcy na chatę wjadą AT'ki, KAS, kontrola skarbowa, ZUS, policja i CBA. Na końcu okaże się, że był etatowym kierowcą, a i tak oskarżą go o wyłudzanie VAT'u, osadzą w więzieniu, gdzie dziwnym trafem szybko popełni samobójstwo (ekhm, seryjne samobójstwo).

! Odpowiedz
31 9 open_mind

Jaki kraj takie ataki terrorystyczne. To trzeba zbadać.

! Odpowiedz
38 12 incitatus

Wjechał w bramę jak Adrian w sądownictwo

! Odpowiedz
43 11 ajwaj

PADa nawet czolg nie wruszy
Oprócz czytania bajek, muzeum, nart, pomników itd.
nikt go w swiecie nie zaprasza, ani i nikt w PIS-PL nie przyjezdza

! Odpowiedz
0 1 vitosza

Po skali zniszczenia widać, że koleś (pewnie zawodowy kierowca) nie to że przytarł czy zahaczył, ale zrobił świadomą demolkę, a rzecz działa się w okolicy sejmu i kancelarii prezydenta RP. Gdyby to działo się w państwie poważnym typu USA, gość (o ile by przeżył) leżałby na glebie z lufą przy skroni, a nastepnie wylądował w areszcie. W Polsce rechocze wraz z kolesiami z ubeckiej firemki i połową warszawki, jaki to numer wycieli Adrianowi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil