REKLAMA

Salvini chce stworzyć w PE nową siłę z Orbanem i Kaczyńskim

2021-05-30 12:39
publikacja
2021-05-30 12:39
Salvini chce stworzyć w PE nową siłę z Orbanem i Kaczyńskim
Salvini chce stworzyć w PE nową siłę z Orbanem i Kaczyńskim
fot. Alessandro Garofalo / / Reuters

Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini zaproponował utworzenie w Parlamencie Europejskim nowej siły politycznej z przedstawicieli grup: Tożsamość i Demokracja, w której jest jego partia, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, gdzie jest PiS, a także - Europejskiej Partii Ludowej.

"Tożsamość i Demokracja, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy oraz Europejska Partia Ludowa i (premier Węgier Viktor) Orban. Nadszedł czas, by połączyć to wszystko, co najlepsze z tych trzech grup i zacząć odgrywać decydującą rolę w Parlamencie Europejskim" - oświadczył Salvini w niedzielę w Cascais w Portugalii. Przybył tam na konferencję jego macierzystej grupy w PE pod hasłem "Projekt innej Europy".

Salvini zaznaczył: "Zaproponowałem następne spotkanie w czerwcu, we Włoszech albo w Polsce. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zazdrosny ani nie będzie miał postawy blokującej, bo stawką jest Europa".

Cytowany przez Ansę przywódca prawicowej Ligi stwierdził, że w Unii rozwiązania wymagają kwestie imigracji, rodziny.

"W niektórych kwestiach potrzebny jest w Brukseli ktoś, kto powie +nie+ najmowi macic i adopcji (dzieci) przez gejów" - mówił Salvini. Dodał: "Mam nadzieję, że także w Europejskiej Partii Ludowej są tacy, którzy nie godzą się na to, aby być podwładnymi lewicy".

"Europa to nie Unia Europejska, to nie euro. To miliony Europejczyków" - przekonywał Salvini.

"Media traktują to jako spotkanie ekstremistów, ale my tu niesiemy zasiew. Możemy być pierwszą partią z co najmniej 130 parlamentarzystami" - powiedział Matteo Salvini.

W piątek na rozmowach z kierownictwem PiS w Warszawie była liderka prawicowej partii Bracia Włoch Giorgia Meloni. Oba te ugrupowania należą do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Także Salvini rozmawiał wcześniej z Prawem i Sprawiedliwością i Orbanem, ostatnio - w kwietniu w Budapeszcie.(PAP)

sw/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane: Polityka na świecie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
karbinadel
Będzie się nazywać Komunistyczna Unia Putinowskiej Agentury. W skrócie ...
darius19
Dziwne. Najbardziej prorosyjscy politycy Europy. Smolensk, w zapomnienie? Cyniczne. Zaraz sie adwokaci wzorowych wschodnich demokracji (Rosja, Bialorus) pojawia? Team ze stajni cara. Jak to zwykle, gdzie interes sponsora.
grab
Hahaha, Makaroniarze, Orban i Kaczyński, 3 zadłużone najbardziej kraje UE chcą być w niej decydujące. Słabe rządy zawsze napędza demagogia!
vonmisses
Coś widać na zdjęciu, że kryzys we Włoszech... Ten pan raczej pięć piw lubi zamawiać, a teraz coś trzy tylko...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki