Salvini: Rozważymy możliwość redukcji składki na ONZ

Wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini oświadczył w poniedziałek, że władze w Rzymie rozważą możliwość redukcji składki wpłacanej na ONZ. Zarzucił organizacji marnotrawstwo i "złodziejstwo".

Tak Salvini zareagował na wypowiedź nowej Wysokiej Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachelet, która oświadczyła w Genewie, że zamierza wysłać do Włoch, a także do Austrii specjalne zespoły, które mają przyjrzeć się ochronie migrantów w tych krajach w związku z - jak wyjaśniła - "znacznym wzrostem aktów przemocy i rasizmu przeciwko migrantom, osobom pochodzenia afrykańskiego i Romom".

Włoski wicepremier i lider prawicowej Ligi podczas publicznego spotkania w Mediolanie powiedział: ONZ to "organizacja kosztująca miliardy euro, której Włochy dają ponad 100 milionów rocznie w składkach".

"Rozważymy z sojusznikami przydatność dalszego wpłacania tych 100 milionów, by finansować marnotrawstwo, przekupstwo, złodziejstwo i instytucję, która chce dawać lekcję Włochom, a do której należą kraje stosujące tortury i karę śmierci" - stwierdził Salvini.

Wcześniej tego dnia szef MSW powiedział, że "Włochy w ostatnich latach przyjęły 700 tys. imigrantów, w tym wielu z nich nielegalnych, i nigdy nie otrzymały gestów współpracy ze strony innych państw europejskich".

"A zatem nie przyjmujemy pouczeń od nikogo, tym bardziej od Narodów Zjednoczonych, które pokazują, że są uprzedzone, niepotrzebnie kosztowne i źle poinformowane" - stwierdził.

Następnie dodał, że "siły porządkowe dementują, jakoby był alarm z powodu rasizmu". "Zanim ONZ przeprowadzi kontrole we Włoszech, niech najpierw zajmie się swoimi państwami członkowskimi, które lekceważą elementarne prawa, takie jak wolność i równość między mężczyzną i kobietą" - wezwał Salvini.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil