Salvini: Mam nadzieję, że przyłączą się do nas węgierscy i polscy przyjaciele

Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini wyraził nadzieję, że do jego batalii o przyszłość Europy dołączą także "węgierscy i polscy przyjaciele". Szef Ligi mówił o tym w Antwerpii w Belgii na zjeździe partii Interes Flamandzki, określanej jako nacjonalistyczna.

(fot. Alessandro Garofalo / Reuters)
Salvini, cytowany przez Ansę oświadczył w poniedziałek: "Pracujemy razem od lat z przyjaciółmi francuskimi, austriackimi, mamy przyjaciół także w innych rodzinach politycznych. Mam nadzieję, że jeśli nie dzisiaj, to jutro ci, którzy myślą tak jak my na temat przyszłości Europy, przyłączą się do naszych batalii".

"Myślę o przyjaciołach węgierskich i polskich" - dodał szef Ligi.

W czasie wizyty w Antwerpii Salvini stwierdził też: "Żyjemy w szczególnym momencie, gdy niektórzy chcieliby narzucić jeden sposób myślenia i przekształcić Europę w centrum handlowe bez korzeni, bez wartości, bez tożsamości".

"Abstrahując od batalii o gospodarkę i o pracę myślę, że łączy nas obrona tożsamości, bo Europa albo jest chrześcijańska, albo jej nie ma" - podkreślił Matteo Salvini. Powiedział także: "Europa islamska to śmierć naszego kontynentu". (PAP)

sw/ mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil