REKLAMA

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zakażony koronawirusem

2021-07-17 16:44
publikacja
2021-07-17 16:44
Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zakażony koronawirusem
Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zakażony koronawirusem
fot. Martyn Wheatley / Parsons Media / / ZUMA Press

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid poinformował w sobotę, że przeprowadzony u niego test potwierdził obecność koronawirusa. Zapewnił, że dzięki szczepieniu objawy choroby są bardzo łagodne.

Javid, który otrzymał już obie dawki szczepionki przeciw Covid-19, w opublikowanym na Twitterze nagraniu wideo wyjaśnił, że w piątek wieczorem poczuł się "nieco osłabiony" i wykonał szybki test antygenowy, a ponieważ jego wynik okazał się pozytywny, izoluje się wraz z rodziną w oczekiwaniu na wynik testu typu PCR.

"Dziś rano uzyskałem pozytywny wynik testu na Covid-19. Czekam na mój wynik PCR, ale na szczęście przyjąłem szczepionki i objawy są łagodne. Proszę, zgłoście się po swoje szczepienie, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście" - powiedział Javid. Przypomniał, że wszyscy, którzy czują się osłabieni lub mieli kontakt z kimś, kto uzyskał pozytywny wynik, powinni wykonać szybki test. "Jeśli każdy robi, co do niego należy, chroni nie tylko siebie i swoich bliskich, ale także NHS (publiczną służbę zdrowa - PAP), i pomaga zachować nasz styl życia" - podkreślił Javid.

We wtorek Javid odwiedził dom opieki w Streatham w południowym Londynie, a wcześniej tego dnia był w parlamencie.

Javid objął stanowisko ministra zdrowia trzy tygodnie temu, zastępując Matta Hancocka, który ustąpił po tym, jak został przyłapany na złamaniu obowiązujących restrykcji covidowych. Również Hancock miał w przeszłości koronawirusa - w pierwszej fazie pandemii, wiosną zeszłego roku.

W piątek brytyjski rząd poinformował o wykryciu w ciągu ostatniej doby prawie 52 tys. zakażeń koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od pół roku. Mimo to w poniedziałek w Anglii zniesione zostaną niemal wszystkie prawnie obowiązujące restrykcje. (PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki