REKLAMA
WAŻNE

Sąd zakazał "GPC" publikowania treści dot. Zbigniewa Bońka

2020-09-07 17:16
publikacja
2020-09-07 17:16
fot. Bartosz Frydrych / FORUM

Sąd Okręgowy w Warszawie rozszerzył decyzję zakazującą pisania o Zbigniewie Bońku. Tekstów, w których zawarte byłyby zarzuty i twierdzenia dotyczące m.in. powiązania Bońka z władzami komunistycznej Polski czy SB nie może publikować "GPC" - informuje w poniedziałek portal niezależna.pl.

"Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o udzieleniu zabezpieczenia roszczeń Zbigniewa Bońka o ochronę dóbr osobistych. Spółka FORUM S.A., czyli wydawca "Gazety Polskiej Codziennie", przez rok nie może pisać o prezesie PZPN artykułów, w których zawarte będą zarzuty i twierdzenia dotyczące: powiązania (w przeszłości lub obecnie) z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa; pełnienia w PZPN roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego; sprawowania funkcji prezesa PZPN w sposób nieetyczny, naruszający prawo i nietransparentny; popełnienia przestępstwa karnoskarbowego poprzez nieujawnienie przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku od tej kwoty" - czytamy na portalu niezależna.pl.

Portal informuje także, że sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Rafał Wagner zdecydował, że wydawca "Gazety Polskiej Codziennie" będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Zbigniewa Bońka za każdy przypadek naruszenia powyższych punktów. "Dotyczy to wszystkich pracowników i przedstawicieli FORUM S.A." - przekazała niezależna.pl.

W ocenie redaktora naczelnego "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz postanowienie sądu jest absurdalne. "Nie ugniemy się przed tym dyktatem i cenzurą. W związku z tym o Zbigniewie Bońku media Strefy Wolnego Słowa będą pisać codziennie" - skomentował tę decyzję w rozmowie z niezalezna.pl.

Jest to już druga decyzja sądu dotycząca publikowania treści dotyczących prezesa PZPN. W środę redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz poinformował, że przewodniczący I wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem.

W tygodniku "Gazeta Polska", który ukazał się tego dnia artykuł Piotra Nisztora - "Kapitan SB trzęsie polską piłką". Publikacja dotyczy Andrzeja Placzyńskiego, prezesa firmy Lagardere Sports Poland (LSP), wcześniej działającej pod nazwą SportFive. "W 2017 roku PZPN, kierowany przez Zbigniewa Bońka, przedłużył z firmą Placzyńskiego umowę na pośrednictwo m.in. w pozyskiwaniu sponsorów dla polskiej reprezentacji" - czytamy w tygodniku. (PAP)

nmk/ robs/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki