REKLAMA

Sąd wytrzymał wykonanie kary więzienia dla Józefa Piniora

2021-04-13 15:00
publikacja
2021-04-13 15:00
fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru policyjnego wrocławski sąd wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla b. senatora i opozycjonisty z czasów PRL Józefa Piniora. Został on na początku marca skazany na 1,5 roku więzienia za korupcję.

Jak dowiedziała się w czwartek PAP w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Sad Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście wstrzymał wykonanie kary pozbawienia wolności dla Józefa Piniora do czasu rozpatrzeni wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Informację pierwszy o tym podał portal TVN24.

Wniosek o wstrzymanie wykonania kary złożyła obrona Piniora. 30 marca wrocławski sąd rozpatrzył ten wniosek pozytywnie.

Wykonanie kary zostało wstrzymane do 24 maja; wówczas sąd ma rozpatrzyć wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

Na początku marca b. senator Józef Pinior oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni.

Wyrok jest prawomocny. Pinior nie przyznał się do winy, podobnie jak i jego były asystent. (PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ataki na Pomiot to czysty antysemityzm!
loool
To teraz jeszcze wniosek o codzienna dostawę pizzy z krewetkami na koszt podatnika co co kilka dni panią do towarzystwa w ramach resocjalizacji.
jkl777
Pijesz do Romaszewskiego czy Rokity?

https://natemat.pl/47045,romaszewski-dostal-240-tys-za-wiezienie-w-prl-lech-walesa-jak-senator-moze-sie-domagac-pieniedzy-za-opozycje

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22404941,120-tys-zl-zadoscuczynienia-dla-jana-rokity-za-internowanie.html
katzpodola
Jak należysz do bandy zwanej PO to włos ci z głowy nie spadnie. A jak jeszcze jesteś ze wzgórz Golan to tym bardziej. Smród czosnku się niesie

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki