Sąd odrzucił roszczenia Hohenzollernów do zamku Rheinfels

2019-06-25 12:15
publikacja
2019-06-25 12:15

Jerzy Fryderyk (Georg Friedrich), książę pruski, głowa dynastii Hohenzollernów, przegrał proces o zamek Rheinfels w Nadrenii-Palatynacie. Domagał się zwrotu tej dawnej siedziby rodzinnej nad Renem, ale sąd w Koblencji odrzucił we wtorek jego roszczenia.

/ fot. Marco Schneiders / Interfoto

Już podczas wstępnej, ustnej rozprawy w maju, bez udziału księcia, sąd krajowy w Koblencji podawał w wątpliwość roszczenia do zamku.

Ogłoszony we wtorek wyrok nie jest jednak prawomocny, więc księciu, praprawnukowi ostatniego cesarza Niemiec, przysługuje apelacja.

Zamek Rheinfels był własnością Hohenzollernów od XIX wieku. W 1924 r. przeszedł na własność miasta St. Goar, z zastrzeżeniem, że nie może być sprzedany. W 1998 r. miasto wydzierżawiło znajdujący się w ruinie zamek na 99 lat znajdującemu się w sąsiedztwie hotelowi, z opcją przedłużenia dzierżawy o taki sam okres.

Książę pozwał Nadrenię-Palatynat i St. Goar, domagając się zwrotu posiadłości. Twierdzi, że taka umowa dzierżawna jest równoznaczna ze sprzedażą, a do sprzedaży miasto nie ma prawa. (PAP)

az/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
1a2b
Niemcy jako naród zwyrodniałych bandytów powinni być pozbawieni jakiejkolwiek własności i rozproszeni po świecie. Ci którzy zostaliby jednak na tej parszywej ziemi powinni być prewencyjnie bombardowani co kilka lat. Zamków się zachciewa bandziorom!. Bez odbioru.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki