Sąd odrzucił apelację aktora Billa Cosby'ego w sprawie napaści seksualnej

Sąd apelacyjny w Pensylwanii odrzucił we wtorek odwołanie słynnego amerykańskiego aktora i komika Billa Cosby'ego, który wnosił o uchylenie zeszłorocznego wyroku, skazującego go na minimum trzy lata pozbawienia wolności za napaść seksualną.

(ingimage)

We wrześniu 2018 roku 82-letni obecnie Cosby został przez sąd uznany za "agresywnego drapieżcę seksualnego" i skazany na karę od trzech do dziesięciu lat więzienia stanowego. O dokładnym wymiarze kary ma zdecydować jego zachowanie i stan zdrowia.

Zakwalifikowanie aktora jako "agresywnego drapieżnika seksualnego" oznacza wpisanie go na listę zarejestrowanych przestępców seksualnych, poddawanych reedukacji i sesjom terapeutycznym do końca życia.

W kwietniu 2018 roku aktor został uznany za winnego przemocy seksualnej wobec Andrei Constand. 44-letnia była koszykarka w akcie oskarżenia podała, że na początku 2004 roku Cosby zaprosił ją do swojego domu w Cheltenham w Pensylwanii, tam odurzył ją tabletką gwałtu, a następnie zgwałcił.

Constand nie jest jedyną kobietą, która oskarżała Cosby'ego o gwałt. Według amerykańskich mediów było ich ponad 60, jednak we wszystkich tych przypadkach sprawy się przedawniły i nie mogą trafić do sądu. Do tych napaści miało dojść w latach 1960-2000.(PAP)

zm/ akl/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil