Sabotaż w Tesli? Elon Musk zarzuca zdradę w szeregach firmy

Po ostatnim pożarze w fabryce Tesli, Elon Musk twierdzi, że znalazł jego przyczynę – w oficjalnym e-mailu do pracowników zarzuca, że jeden z nich dokonał sabotażu na terenie obiektu – donosi CNBC.

(fot. Joe Skipper / Reuters)

Do pożaru doszło w niedzielę i tego samego dnia pracownicy dostali na swoje skrzynki mailowe wiadomość od prezesa Tesli Elona Muska. W treści znalazła się sugestia, że wykryto „dość obszerny i niszczący sabotaż”.

Przypomnijmy, że Tesla przeprowadza obecnie zwolnienia grupowe. Siła robocza ma skurczyć się o 9 proc. zatrudnionych. – Trudna, ale konieczna – napisał o decyzji Elon Musk na Twitterze. Przed ogłoszeniem planu restrukturyzacji w Tesli zatrudnionych było ok. 46 tys. osób – zwolnienia mają objąć zatem ok. 4,1 tys. pracowników.

Cięcia nie obejmą pracowników bezpośrednio zaangażowanych w produkcję, dzięki czemu spółka ma osiągnąć zakładany poziom produkcji modelu 3 - uspokaja Musk. Przed tygodniem prezes stwierdził, że zwiększenie możliwości produkcyjnych do 5000 sztuk modelu 3 na tydzień jest „całkiem prawdopodobne”. Obecnie wydajność linii produkcyjnych wynosi 3500 sztuk na tydzień.

MG

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 24 ajwaj

Spalarnia kasy,
to sie pali :)

! Odpowiedz
3 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia