REKLAMA

SYNEKTIK S.A.: Zawarcie listu intencyjnego z Genomtec SA – aktualizacja informacji

2020-07-31 15:48
publikacja
2020-07-31 15:48
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 24 / 2020
Data sporządzenia: 2020-07-31
Skrócona nazwa emitenta
SYNEKTIK S.A.
Temat
Zawarcie listu intencyjnego z Genomtec SA – aktualizacja informacji
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 19/2020 z 23 czerwca 2020 r. Zarząd Synektik SA z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka”) informuje, że w dniu 31 lipca 2020 r. Spółka zawarła z firmą Genomtec SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Genomtec”) umowę o współpracy (dalej: „Umowa”).

Zgodnie z umową Spółka będzie dystrybutorem produktów Genomtec, w tym dopuszczonego do obrotu na polskim rynku produktu Genomtec® SARS-CoV-2 RT-LAMP / N CE-IVD, genetycznego testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2, opracowanego i produkowanego przez Genomtec. W okresie początkowym obowiązywania umowy, tzn. od dnia podpisania Umowy do 30 listopada 2020 r. Spółka w zakresie dystrybucji produktów Genomtec będzie współpracowała z kooperantem Genomtec, firmą Polorto . Strony Umowy ponadto postanowiły, iż warunki współpracy w zakresie komercjalizacji obecnych i nowych produktów Genomtec do laboratoryjnej diagnostyki klinicznej po zakończeniu okresu początkowego, w tym ewentualnej wyłączności na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej dla Spółki, zostaną ustalone w terminie do 30 listopada 2020 r.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Pozostałe zapisy Umowy nie odbiegają od standardów rynkowych.

Zarząd Spółki wskazuje, iż nawiązanie współpracy z Genomtec pozwala na poszerzanie oferty Spółki i jej Grupy Kapitałowej o kolejne innowacyjne produkty medyczne.

Równocześnie Zarząd informuje, iż 31 lipca 2020 r. Spółka oraz Genomtec postanowiły o zawieszeniu, na czas nieokreślony, procesu due dilligence Genomtec przez Spółkę. Jest to wynikiem przyjęcia przez Zarząd Genomtec SA innej strategii finansowania Spółki.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-07-31 Cezary Kozanecki Prezes Zarządu Spółki
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki