REKLAMA

SYNEKTIK S.A.: Zawarcie listu intencyjnego z Genomtec S.A.

2020-06-23 15:49
publikacja
2020-06-23 15:49
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 19 / 2020
Data sporządzenia: 2020-06-23
Skrócona nazwa emitenta
SYNEKTIK S.A.
Temat
Zawarcie listu intencyjnego z Genomtec S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Synektik SA z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka”) informuje, że 23 czerwca 2020 r. Spółka zawarła z firmą Genomtec SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Genomtec”) list intencyjny (dalej: „List Intencyjny”) w sprawie współpracy w zakresie komercjalizacji testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 opracowanych i produkowanych przez Genomtec (dalej: „Testy COVID”) oraz ewentualnej inwestycji kapitałowej Spółki w Genomtec. Technologia Genomtec umożliwia identyfikację wirusów w materiale wyizolowanym od pacjenta w czasie 20 minut.

Strony deklarują zainteresowanie zawarciem umowy regulującej szczegółowy zakres, warunki i zasady współpracy przy komercjalizacji Testów COVID. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami między stronami Spółka miałaby być wyłącznym dystrybutorem Testów COVID na terenie Polski z możliwością rozszerzenia współpracy o dystrybucję Testów COVID przez Spółkę na innych rynkach. Równocześnie Spółka jest zainteresowana nawiązaniem długoletniej współpracy z Genomtec i dopuszcza współfinansowanie prowadzonych przez Genomtec prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru biologii molekularnej.
Zgodnie z ustaleniami między stronami zawartymi w Liście Intencyjnym ewentualne zawarcie umowy o współpracy w zakresie komercjalizacji Testów COVID ma nastąpić w terminie do 30 lipca 2020 r. Równolegle Spółka, w terminie od 21 lipca 2020 r., przeprowadzi badanie due dilligence Genomtec, wyniki którego, wraz z innymi czynnikami, będą stanowić podstawę dla decyzji Spółki w sprawie formy i zakresu ewentualnego finansowania innowacyjnych projektów z obszaru biologii molekularnej prowadzonych przez Genomtec.
Zarząd Spółki informuje, iż ewentualne nawiązanie współpracy z Genomtec byłoby zgodne ze strategią dalszego rozwoju Spółki i jej Grupy Kapitałowej zakładającej m.in. poszerzanie oferty o innowacyjne produkty medyczne.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-06-23 Cezary Kozanecki Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki