REKLAMA

SYNEKTIK S.A.: Rozszerzenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla radiofarmaceutyku Axumin® (podmiot odpowiedzialny Blue Earth Diagnostics) o miejsce wytwarzania w Mszczonowie

2021-02-18 16:02
publikacja
2021-02-18 16:02
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2021
Data sporządzenia: 2021-02-18
Skrócona nazwa emitenta
SYNEKTIK S.A.
Temat
Rozszerzenie pozwolenia na dopuszczenie do obrotu dla radiofarmaceutyku Axumin® (podmiot odpowiedzialny Blue Earth Diagnostics) o miejsce wytwarzania w Mszczonowie
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:

Zarząd Synektik SA (Spółka, Emitent) informuje, że Spółka powzięła informację o zarejestrowaniu zakładu produkcji radiofarmaceutyków w Mszczonowie spółki zależnej od Emitenta – Synektik Pharma Sp. z o.o., jako miejsca wytwarzania produktu leczniczego Axumin®.

Rejestracja miejsca wytwarzania produktu leczniczego jest następstwem porozumienia pomiędzy Synektik Pharma Sp. z o.o. (wcześniej IASON Sp. z o.o.) z Blue Earth Diagnostics Ltd w sprawie wprowadzenia na polski rynek radioznacznika Axumin® (fluciclovine 18F), stosowanego w diagnostyce raka prostaty (raport ESPI 19/2018 z 6 czerwca 2018 r.).

Produkt leczniczy Axumin® to innowacyjny radiofarmaceutyk, stosowany do obrazowania przy pozytonowej tomografii emisyjnej (ang. positron emission tomography, PET) u osób z podejrzeniem wznowy nowotworu prostaty w oparciu o podwyższone stężenie swoistego antygenu sterczowego (ang. prostate specific antigen, PSA) we krwi, szczególnie przydatny w przypadkach niskich poziomów PSA. Axumin® jest jedynym radiofarmaceutykiem o tym przeznaczeniu dopuszczonym do obrotu w krajach Unii Europejskiej i USA. Synektik Pharma Sp. z o.o. jest wyłącznym wytwórcą Axumin® na polskim rynku.

Zarząd uznał przedmiotowe zdarzenie za istotne, ponieważ produkcja radiofarmaceutyków jest jednym ze strategicznych kierunków rozwoju Grupy Kapitałowej Synektik SA.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-02-18 Cezary Kozanecki Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki