SLD o rządowym projekcie o bezpieczeństwie imprez masowych

Klub parlamentarny Lewicy popiera zmiany prowadzące do wzmocnienia bezpieczeństwa na stadionach. Do Sejmu trafił dziś rządowy projekt ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - tak zwana ustawa antychuligańska.

Poseł Lewicy Ryszard Kalisz zaznacza jednak, że nie zgadza się z możliwością sprzedaży alkoholu na stadionach, którą zakłada ustawa. Dodaje, że kibice po piwie są bardziej skłonni do awantur.

Zgodnie z rządowym projektem na stadion nie będzie można wnosić alkoholu, jednak niskoprocentowy trunek będzie można kupić już na obiekcie. Nie dotyczy to tzw. imprez podwyższonego ryzyka, podczas których nie można spożywać alkoholu.

Ustawa wzorowana na prawie brytyjskim zakłada likwidację anonimowości kibiców i wprowadzanie surowych zakazów i kar dla chuliganów. Sąd będzie mógł orzec zakaz stadionowy dla bandyty nawet na 6 lat. Dodatkowo, osoba objęta zakazem będzie musiała stawiać się na wyznaczonym komisariacie policji podczas meczu. Dodatkowe uprawnienia otrzymają służby porządkowe - będą mogły używać kajdanek i miotaczy gazu. Ma to częściowo odciążyć policję.

Posłowie będą pracować nad projektem w komisji sejmowej.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil