REKLAMA
ZAGŁOSUJ

SLD chce likwidacji IPN

2012-08-30 14:30
publikacja
2012-08-30 14:30
Sojusz Lewicy Demokratycznej chce likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej. Kilkanaście osób podczas happeningu pod siedzibą IPN przekonywało, że likwidacja tej instytucji przyniesie korzyści.

Sekretarz generalny SLD uważa, że Instytut Pamięci Narodowej służy indoktrynacji społeczeństwa. Jego zdaniem, pieniądze, za które funkcjonuje IPN, mogłyby być wykorzystane lepiej. Krzysztof Gawkowski przelicza, że roczny budżet IPN wystarczyłby na zakup ponad 300 tysięcy wyprawek szkolnych.

Sekretarz Generalny Sojuszu przekonuje, że kłopoty instytucji z siedzibą są dobrą okazją do jej likwidacji. Krzysztof Gawkowski zaznacza, że obowiązki IPN mogą przejąć inne instytucje. Jego zdaniem, śledztwa powinny prowadzić prokuratury okręgowe i rejonowe, a działalnością badawczą i edukacyjną mogą zająć się uczelnie.

Happeningiem odpowiedział także Instytut Pamięci Narodowej. Krzysztof Persak, dyrektor Biura IPN wręczył protestującym książki pod tytułem "Kłopoty z seksem w PRL". Jest to wspólna publikacja Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Persak nie chciał szerzej komentować inicjatywy SLD. W rozmowie z Polskim Radiem powiedział, że sprawę ocenią parlamentarzyści.

IPN wciąż szuka siedziby, która będzie w stanie spełnić wymagania instytucji. Spółka Ruch S.A. sprzedała budynek, w którym funkcjonuje Instytut Pamięci Narodowej. IPN chciał kupić obiekt, ale z powodu cięć budżetowych musiał odłożył te plany.

IAR/Karol Tokarczyk/jg/dj

Źródło:IAR
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Jerry
SLD ma najwięcej do stracenia w oczach strach u potomnych wstyd że się kapowało i pieniądze brało.


~nnn
to nie chodzi o tych którzy kapowali tylko o zbrodniarzy komunistycznych którzy do tej pory otrzymują wysokie emerytury za wyrywanie paznokci polskim patriotom. Jaruzelski i Kiszczak za swoje zbrodnie do tej pory nie zostali osądzeni.
~nnn
więcej pożytku byłoby z likwidacji SLD
~kajtek
a ja chciałbym likwidacji immunitetów poselskich ,może SLD mnie poprze albo przedstawi w sejmie odpowiedni projekt ustawy???
~ola
w końcu nadarza się okazja żeby IPN został zlikwidowany [brakowało tego żeby zapełnili regały aktami z bitew z Grunwaldu,Płowc i Cedyni.
~witek
Najwyższy czas! Pożytku z działania tej instytucji nie ma a budżet państwa mógłby być solidnie zasilony.
~Markus
Co tu komentować już dawno powinno się ten " instytut" zlikwidować.
~gość
Zlikidować?. Nigdy. !!!!!!!!! Każda inna forma Instytutu niż obecna uciszy wszystko i chyba taki cel ma SLD. A już miałem ich popierać.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki