SG i policja zatrzymały przemytników ludzi zza wschodniej granicy

Straż Graniczna i policja zatrzymały czterech cudzoziemców podejrzanych o próbę przemytu do Polski pięciu obywateli Wietnamu. Azjaci byli przewożeni w części bagażowej auta terenowego - poinformował w poniedziałek Podlaski Oddział SG.

Śledztwo w sprawie przemytu prowadzi prokuratura w Wyszkowie (Mazowieckie) - poinformowała kpt Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku.

Na drodze krajowej nr 8 Białystok-Warszawa pogranicznicy z POSG i policjanci z Wyszkowa zatrzymali do kontroli dwa samochody jadące w kierunku stolicy. Pojazdy na estońskich numerach rejestracyjnych jechały blisko siebie i - co też zwracało uwagę - z przepisową prędkością. Widać było, że drugi z samochodów, terenowa toyota, ma mocno obciążony tył. Okazało się, że w części bagażowej tego samochodu przewożono dwie kobiety i trzech mężczyzn - obywateli Wietnamu nielegalnie wwiezionych do Polski.

W związku z przemytem zatrzymano cztery osoby: Litwina i Estończyka - kierowców obu aut, a także obywatela Azerbejdżanu i bezpaństwowca narodowości rosyjskiej, którzy jechali w pierwszym samochodzie.

"Przedstawiono im zarzuty organizowania przekraczania granicy państwowej wbrew przepisom" - dodała kpt Zdanowicz. Azjaci nie mieli dokumentów - decyzją sądu trafili do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców. (PAP)

rof/ abr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil