REKLAMA
WEBINAR

Kurs Krynickiego Recyklingu wystrzelił po wezwaniu

2022-03-23 08:46, akt.2022-03-23 10:23
publikacja
2022-03-23 08:46
aktualizacja
2022-03-23 10:23

SCR-Sibelco wzywa do sprzedaży 17.365.800 akcji Krynicki Recykling, stanowiących 100 proc. ogólnej liczby głosów na WZ i kapitału zakładowego, po cenie 23 zł za akcję - podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.

Kurs Krynickiego Recyklingu wystrzelił po wezwaniu
Kurs Krynickiego Recyklingu wystrzelił po wezwaniu
/ Bankier.pl

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 12 kwietnia, a zakończy 11 maja. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji zaplanowano na 16 maja 2022 r.

Kurs po ogłoszeniu wezwania mocno idzie do góry. Po godzinie handlu akcje Krynickiego Recyklingu drożeją o ponad 36 proc. do 22,40 zł za sztukę i są notowane najwyżej od sierpnia 2021 r. 

Bankier.pl

Wzywający zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że objęte zapisami w wezwaniu zostaną akcje uprawniające do przynajmniej 51 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, tj. przynajmniej do 8.856.558 głosów na WZ.

Wezwanie jest zależne od otrzymania przez wzywającego zgody na dokonanie koncentracji od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak podano w komunikacie prasowym spółki, w przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Krynicki Recykling, Sibelco nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego.

W środę rano Krynicki Recykling poinformował, że SCR-Sibelco ogłosi wezwanie na akcje spółki, a Adam Krynicki kontrolujący (bezpośrednio i pośrednio) 31,44 proc. akcji, zobowiązał się do sprzedaży wszystkich swoich akcji w wezwaniu i niewycofania zapisu na sprzedaż akcji w przypadku kontrwezwania.

Krynicki Recykling wybrał Sibelco jako inwestora strategicznego w wyniku przeglądu opcji strategicznych zapoczątkowanego w listopadzie ubiegłego roku.

Sibelco to działająca w ponad 30 krajach firma zajmująca się wydobyciem, przetwórstwem oraz sprzedażą minerałów przemysłowych, będąca liderem w recyklingu szkła w Europie. Sprzedaje swoje produkty do firm działających w różnorodnych branżach, w tym produkcji szkła, ceramiki, budownictwa, powłok, polimerów czy oczyszczania wody. W 2021 r. grupa osiągnęła przychody w wysokości 1,7 mld euro oraz EBITDA w wysokości 271 mln euro.

"Jestem przekonany, że dołączenie do grupy Sibelco, która jest europejskim liderem w recyklingu szkła, działającym już we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Belgii, jest najlepszą opcją strategiczną dla Krynicki Recykling. Sibelco będzie najlepszym partnerem dla Krynicki Recykling w dalszym rozwoju i maksymalizowaniu wartości spółki, dlatego zdecydowałem się sprzedać wszystkie posiadane akcje" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Krynicki Recykling Adam Krynicki.

We wtorek na zamknięciu sesji akcje spółki były wyceniane na 16,4 zł za papier. (PAP Biznes)

doa/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki