2,7000 zł
-2,88% -0,0800 zł
Sanwil Holding SA (SNW)

Stanowisko SANWIL HOLDING S.A. w związku z wpływem rozprzestrzeniania się koronawirusa i pandemii COVID-19 na działalność Emitenta i jego Grupy Kapitałowej

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2020
Data sporządzenia: 2020-04-02
Skrócona nazwa emitenta
SANWIL HOLDING SA
Temat
Stanowisko SANWIL HOLDING S.A. w związku z wpływem rozprzestrzeniania się koronawirusa i pandemii COVID-19 na działalność Emitenta i jego Grupy Kapitałowej
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd SANWIL HOLDING S.A. („Emitent”, „Spółka”), mając na uwadze rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, oraz wprowadzane w związku z powyższym przez władze państwowe kolejne ograniczenia, informuje o możliwym wpływie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz choroby COVID-19 na działalność, wyniki finansowe lub perspektywy Emitenta lub Grupy Kapitałowej SANWIL HOLDING S.A.

Zgodnie z najlepszą wiedzą Zarządu Emitenta powyższe wydarzenia do dnia dzisiejszego nie miały negatywnego wpływu na sytuację Spółki i spółek zależnych, w tym w pierwszym kwartale 2020 r. Niemniej jednak odnotowywane są zdarzenia takie jak: spadek zamówień, utrudnienia w zakresie ich realizacji w związku z zamykanymi granicami państw oraz trudnościami w transporcie, zachwiania w łańcuchu dostaw surowców (głównie z terytorium Włoch), zatory płatnicze, które w kolejnych miesiącach będą miały negatywny wpływ przede wszystkim na działalność spółki zależnej Emitenta, tj. Sanwil Polska Sp. z o.o., której przychody mają znaczący wpływ na skonsolidowane przychody Grupy Kapitałowej SANWIL HOLDING S.A.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją ostateczny wpływ skutków pandemii i stopień tego wpływu jest obecnie nieznany i niemożliwy do oszacowania oraz uzależniony od czynników, które pozostają poza wpływem lub kontrolą ze strony Spółki.

Zarząd na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji, wdraża i planuje kolejne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu pandemii na działalność Spółki i całej Grupy.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-04-02 Adam Buchajski Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

  • ZWZA ws. m.in. sposobu pokrycia straty wykazanej za 2019 r.

  • Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.