S&P500 zawieszony tuż poniżej szczytu

2019-11-21 22:11
publikacja
2019-11-21 22:11

Czwartkowa sesja na Wall Stret przyniosła delikatne spadki giełdowych indeksów. Inwestorzy niepokoją się o coraz bardziej wątpliwy los umowy handlowej z Chinami. Kolejne nie najlepsze wieści nadeszły z sektora handlu detalicznego.

/ fot. Lucas Jackson / Reuters

Dziennik "Wall Street Journal" podał, że Chiny zapraszają amerykańskich negocjatorów handlowych na dalsze rozmowy do Pekinu.  Zatem pertraktacje wciąż się toczą, ale nie ma informacji, aby cokolwiek miało z nich wynikać. A czas ucieka i do końca roku jest coraz bliżej.

Z każdym dniem maleją więc szanse na podpisanie choćby częściowej umowy handlowej do końca grudnia. A to wciąż bazowy scenariusz na Wall Street. Dodatkowo szansę na porozumienie z ChRL obniża ustawa Kongresu popierająca demonstrantów w Hongkongu, co Pekin uznaje za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Chin.

- Pogorszenie sentymentu pogłębiało się w środę, chociaż ostatnie spadki na giełdach pozostają niewielkie w kontekście zysków, które inwestorzy osiągnęli do tej pory w czwartym kwartale - powiedział Ian William, analityk z firmy Peel Hunt.

/ Bankier.pl

I faktycznie spadki były w zasadzie kosmetyczne. Dow Jones stracił 0,20% i pozostał poniżej 28 000 punktów. S&P500 po utracie 0,16% znalazł się na wysokości 3 103,54 pkt. A więc raptem 0,77% poniżej niedawnego rekordu wszech czasów. Nasdaq po spadku o 0,24% pozostał powyżej 8500 pkt. Licząc od początku roku S&P500 jest do przodu o 23,8%, Nasdaq o 28,2%, a DJIA o 19%.

Inwestorów znów rozczarowały wyniki finansowej dużej sieci handlowej. Tym razem był to Macy’s, którego akcje przeceniono o 2,3%. To niewiele w porównaniu z tąpnięciem o -20% w przypadku sieci Kohl’s, co obserwowaliśmy we wtorek. W międzyczasie pozytywnie zaskoczył Target, który na przekór swoim konkurentom podniósł tegoroczną prognozę wyników finansowych.

Na odcinku makroekonomicznym dane były generalnie zbieżne z oczekiwaniami. Tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych utrzymała się na poziomie 227 tys., nieznacznie powyżej oczekiwanych 219 tys. Październikowa sprzedaż domów na rynku wtórnym wyniosła 5,46 mln (w ujęciu annualizowanym) wobec prognozowanych 5,47 mln.  Pozytywnie zaskoczył indeks koniunktury z Filadelfii, który podniósł się z 5,6 pkt. do 10,4 pkt. wobec rynkowego konsensusu wynoszącego 7,0 pkt.

KK

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Firmy skupują własne akcje, bo taniej jest im kredytować się w bankach. Mówię to, bo zarabianie na longach już mnie nudzi.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki