REKLAMA

S&P500 i Nasdaq znów blisko rekordów

2021-10-19 22:04
publikacja
2021-10-19 22:04
S&P500 i Nasdaq znów blisko rekordów
S&P500 i Nasdaq znów blisko rekordów
fot. Stuart Monk / / Shutterstock

Po trwającej niespełna miesiąc mini-korekcie główne nowojorskie indeksy znów zameldowały się w pobliżu wrześniowych rekordów wszech czasów. Inwestorzy wolą patrzeć na rosnące zyski spółek niż na dane nachodzące z amerykańskiej gospodarki.

19 października to na Wall Street ciągle data budząca tylko jedno wspomnienie – pamiętnego krachu z roku 1987, gdy podczas jednej sesji Dow Jones spadł o rekordowe 22,6%. Ale dziś wszystko przebiegło gładko. S&P500 poszedł w górę o 0,74%, wspinając się na wysokość 4 519,63 pkt. Już tylko 0,5% dzieli go od rekordu wszech czasów osiągniętego na początku września.

Nasdaq zyskał we wtorek 0,71% i finiszował z wynikiem 15 129,09 pkt. Do rekordu brakuje mu więc niespełna 2%. Dow Jones zwyżkował o 0,56%, osiągając wartość 35 457,31 punktów. Od początku roku Nasdaq jest na plusie o ponad 17%, S&P500 o przeszło 20%, a DJIA o blisko 16%.

Akcje Johnson&Johnson podrożały o 2,4% po  tym, jak spółka podniosła tegoroczną prognozę zysków. O blisko 2% zwyżkowały notowania firmy ubezpieczeniowej Travelers, która pobiła rynkowy konsensus w raporcie za III kwartał.

To właśnie oczekiwania względem rosnących zysków spółek od ponad roku napędzają wzrosty na Wall Street. Analitycy spodziewają się, że w III kwartale korporacyjne zyski przypadające na indeks S&P500 były o blisko jedną trzecią wyższe niż przed rokiem.

Równocześnie od kilku tygodni wyraźnie pogarszają się dane napływające z amerykańskiej gospodarki. Po napędzanym gigantycznymi transferami socjalnymi postovicodowym boomie nie ma już prawie śladu. Teraz słychać głównie o rosnącej inflacji, niedoborach pracowników, towarów i komponentów oraz najwyższym od lat cenach paliw i energii.

W rezultacie z modelu Fedu z Atlanty wynika, że w III kwartale gospodarka USA znalazła się na krawędzi stagnacji, z oczekiwanym annualizowanym wzrostem PKB o zaledwie 0,5%. Rezultaty tego modelu współgrają ze wskaźnikiem zaskoczeń makroekonomicznych dla USA. Indeks ten od kilku tygodni przyjmuje wartości ujemne. Oznacza to, że po raz pierwszy od wiosny 2020 dane makro z Ameryki per saldo wypadają gorzej od prognoz większości ekonomistów.

KK

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
3456
A kto jankesom co zrobi , mogą im skoczyć , mają wojsko , z tym wirusem to zrobili przewał na skale światową i co , nawet Chiny siedzą cicho , ile już zarobili na tych pomyjach ,testach całej logistyce, oprócz Chin i Rosji prawie cały świat płaci a oni drukują zielony papier toaletowy i żyją i to nie tak jak w Polsce A kto jankesom co zrobi , mogą im skoczyć , mają wojsko , z tym wirusem to zrobili przewał na skale światową i co , nawet Chiny siedzą cicho , ile już zarobili na tych pomyjach ,testach całej logistyce, oprócz Chin i Rosji prawie cały świat płaci a oni drukują zielony papier toaletowy i żyją i to nie tak jak w Polsce kraju mlekiem i miodem płynącym ,benzyna 3,70 zł najniższa stawka godzinowa 15 dolarów , a ilu bezrobotnych ,żywią ich drukarnie i wirus ,na razie jeszcze tak ,jak długo to wszystko jeszcze pociągnie ,
the_mind_renewed
To co my słyszymy to to że światowa ekonomia wzrasta? Tak a ziemia jest płaska!
Do czego to nas doprowadzi? Do chaosu i ogólnej apokalipsy. Ktoś ma wątpliwości ?
Czy doprowadzi nas to do Norymbergia 2.
(Procesy norymberskie złoczyńców – sądowe postępowania karne prowadzone w latach
To co my słyszymy to to że światowa ekonomia wzrasta? Tak a ziemia jest płaska!
Do czego to nas doprowadzi? Do chaosu i ogólnej apokalipsy. Ktoś ma wątpliwości ?
Czy doprowadzi nas to do Norymbergia 2.
(Procesy norymberskie złoczyńców – sądowe postępowania karne prowadzone w latach 1945–1949)

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki