REKLAMA

S&P 500 z rekordem przed wynikami największych firm technologicznych

2021-07-26 22:08
publikacja
2021-07-26 22:08
S&P 500 z rekordem przed wynikami największych firm technologicznych
S&P 500 z rekordem przed wynikami największych firm technologicznych
fot. REUTERS/Andrew Kelly/File Photo / / FORUM

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami i nowym rekordem indeksu S&P 500. Inwestorzy czekają na Fed i wyniki największych amerykańskich koncernów technologicznych.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,24 proc., do 35.144,71 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,24 proc., do 4.422,31 pkt i jest najwyżej w historii.

Nasdaq Composite wzrósł 0,03 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.840,71 pkt.

„Akcje amerykańskie pozostają odporne na wstrząsy, ponieważ nadal wspinają się na nowe szczyty. Imponujący początek sezonu wyników utrzymał nastroje związane z kupnem i zrównoważył obawy dotyczące szczytowego wzrostu i rosnącej liczby nowych przypadków koronawirusa” – powiedział Craig Johnson, główny technik rynku w Piper Sandler.

Po tym jak w poniedziałek po sesji raport opublikuje Tesla, we wtorek inwestorzy poznają wyniki Alphabetu, Apple i Microsoftu, czyli trzech z pięciu firm, zaliczanych do grona Big Tech. Dwóch pozostałych członków tej grupy, Facebook i Amazon, opublikuje dane finansowe za II kwartał odpowiednio w środę i czwartek.

Akcje Hasbro rosły około 10 proc. Skorygowany zysk na akcję w drugim kwartale wyniósł 1,05 USD wobec prognozowanych przez analityków 47 centów.

Lockheed Martin spadał o 3,5 proc. Zysk na akcję w II kw. wyniósł 6,52 USD wobec oczekiwanych 6,53 USD.

O 20.00 w środę czasu polskiego Fed opublikuje komunikat po posiedzeniu, a o 20.30 rozpocznie się konferencja prasowa szefa Fedu Jerome'a Powella.

„Fed może w tym tygodniu zaprezentować neutralne podejście, zwłaszcza że jeszcze w sierpniu odbędzie się sympozjum w Jackson Hole, na którym pojawi się okazja do przedstawienia większej ilości szczegółów. Fed może zasygnalizować gotowość do taperingu, ale taka retoryka już by nikogo nie zdziwiła. Już prędzej istnieje ryzyko, że Fed będzie bardziej gołębi tym razem, niż tego się oczekuje” – oceniła w raporcie Dorota Sierakowska, analityczka Domu Maklerskiego BOŚ.

„Spodziewamy się, że posiedzenie to nie przyniesie istotnych zmian, tym bardziej, że liczba pracujących jest nadal znacznie mniejsza niż przed wybuchem pandemii i zwiększyły się ryzyka związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Najprawdopodobniej nie zmieni się także łagodna retoryka przewodniczącego Fed J. Powella, który powinien powtórzyć, że jest zbyt wcześnie, aby jaśniej określać forward-guidance dla ograniczenia (taperingu) luzowania ilościowego. Bardziej istotnych zmian w tej kwestii spodziewamy się na corocznej konferencji w Jackson Hole w sierpniu i na posiedzeniu Fed we wrześniu, gdy przedstawiona będzie projekcja makroekonomiczna” – napisał w raporcie Andrzej Kamiński, analityk Banku Millenium.

Dyplomaci z USA i Chin przeprowadzili w poniedziałek „szczere i bezpośrednie” rozmowy, a strona amerykańska przedstawiła swoje stanowisko, choć na spotkaniu nie zawarto żadnych konkretnych porozumień – podała agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródła amerykańskie.

„Osiągnięcie porozumień ani konkretnych wyników nie było celem dzisiejszej rozmowy” – powiedział jeden z wysokiej rangi amerykańskich urzędników. Reuters nie podaje jego nazwiska.

Według źródeł Reutera nie rozmawiano tam na temat organizacji pierwszego dwustronnego szczytu z udziałem prezydenta USA Joe Bidena i przywódcy Chin Xi Jinpinga.

Z relacji chińskiego MSZ wynika, że Xie przyjął ton konfrontacyjny i obwiniał „błędne działania” USA za impas w dwustronnych relacjach. Przedstawił również listę żądań wobec Waszyngtonu, a także listę spraw, które budzą niezadowolenie chińskich władz.

Spotkanie wiceszefowej dyplomacji USA Wendy Sherman z wiceszefem chińskiego MSZ Xie Fengiem rozpoczęło się w poniedziałek w atmosferze konfrontacji. Xie oskarżył Waszyngton o szkodzenie dwustronnym relacjom i próby przedstawiania Pekinu jako wroga.

Osoba numer 2 w amerykańskim Departamencie Stanu przybyła w niedzielę do miasta Tiencin na północy Chin na pierwsze dwustronne rozmowy wysokiego szczebla, odkąd w marcu czołowi dyplomaci obu krajów spotkali się na Alasce. Tamto spotkanie upłynęło w napiętej atmosferze i nie poprawiło stosunków. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Komentarze (4)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
System finansowy dobiegł końca – Martin Armstrong On July 24, 2021 In Political Analysis

Legendarny analityk cykli finansowych i geopolitycznych, Martin Armstrong, uważa, że ​​doszliśmy do końca linii systemu finansowego i dlatego globaliści są w stanie przejęcia władzy w epickich rozmiarach. Armstrong wyjaśnia:
System finansowy dobiegł końca – Martin Armstrong On July 24, 2021 In Political Analysis

Legendarny analityk cykli finansowych i geopolitycznych, Martin Armstrong, uważa, że ​​doszliśmy do końca linii systemu finansowego i dlatego globaliści są w stanie przejęcia władzy w epickich rozmiarach. Armstrong wyjaśnia: „System dobiegł końca. Wiedzą, że nie mogą już pożyczać w nieskończoność. Czym więc jest ten „Wielki reset”? Jest to w zasadzie krok w kierunku przeprojektowania światowego systemu monetarnego.
Zamierzają zaprzestać pożyczania, które robią, i zamierzają po prostu drukować. Mają również wprowadzić FED`coin waluta cyfrowa. Po przejściu na walutę cyfrową mogą nałożyć ujemne stopy procentowe i po prostu dowolnie wyjmować pieniądze z konta. Ludzie nie zdają sobie sprawy, co to naprawdę jest. . . . Uważam, że Bitcoin został zapoczątkowany przez rząd, aby rozkręcić całą piłkę. Jeśli przesłałem ci 100 USD, nie wiedzą, skąd je wziąłem . Jeśli jednak dam ci to w Bitcoin, nie tylko wiedzą, że ci to dałem, ale wiedzą, skąd to wziąłem. Można go całkowicie prześledzić aż do samego dołu. To marzenie organu podatkowego.
Musisz zrozumieć, że to, co oni wprowadzają, to tak naprawdę reżim totalitarny”. Armstrong mówi dalej: „Slogan „Odbuduj lepiej” był lansowany na Światowym Forum Ekonomicznym w styczniu 2019 r. Jest to zaaranżowane i celowo zaprojektowane.

Dlaczego dołączyli do niej światowi liderzy? To dlatego, że wiedzą, że system, który obecnie mamy, upada. . . . Dolar się utrzymał i po prostu spójrz poza ten kraj. W Europie rynek obligacji jest zniszczony. To całkowicie zniknęło. Jaka instytucja kupi obligację z Europy z ujemnym oprocentowaniem? Fundusze emerytalne potrzebują 8%, aby wyjść na zero.
Zbankrutowałeś tam wszystkie fundusze emerytalne. To kompletna katastrofa. To największy kryzys finansowy w historii ludzkości, a ludzie nie rozumieją, co się dzieje. . . . Oglądaj Europę. To kanarek w kopalni węgla na następną wielką katastrofę. (To znaczy, najpierw rozbije się Europa, a potem USA.) Armstrong przewiduje również, że w niedalekiej przyszłości nie będziesz głosował lub Twój głos po prostu się nie liczy, jeśli zagłosujesz na niewłaściwą partię. Armstrong twierdzi: „Znowu sfałszują wybory. Stawka jest zbyt duża. . . .Kiedy Donald Trump wygrał w 2016 roku, przestraszyli się, ponieważ wszyscy (globalistyczne elity) myśleli, że stracą władzę. Jeśli spojrzeć na osiem punktów Światowego Forum Ekonomicznego, jednym z nich jest to, że do 2030 r. demokracja musi się skończyć”.

Częściowo zachęcająco, Armstrong mówi: „Oni (globalistyczne elity) nie wygrają, ale w tym procesie zniszczą kraj”. Armstrong przedstawia analizę możliwości usunięcia senatorów z Kongresu z powodu oszustw wyborczych i przedstawia analizę możliwości ponownej instalacji Donalda Trumpa w Białym Domu. Armstrong mówi o duecie okupującym dziś Biały Dom: „Mają idealne »głupi i głupcy« na urzędzie i to jest to, co biurokraci zawsze chcieli robić”. Armstrong przewiduje rozpad Stanów Zjednoczonych i mówi więcej o „cyklu paniki” w wyborach w 2022 roku.
Armstrong wskazuje, że nie tylko Stany Zjednoczone są w „cyklu paniki” przed wyborami, ale dostrzegają globalny „cykl paniki”. Armstrong ma również wiele analiz i danych na temat CV19 i szczepionek, którymi może się podzielić. Armstrong mówi również o złocie, srebrze i dlaczego każdy zasób fizyczny jest dobrym zakładem w nadchodzącym tak zwanym resecie finansowym. Ogólnie rzecz biorąc, Armstrong widzi „chaos” nadchodzący w 2022 roku i później. Dołącz do Grega Huntera z USAWatchdog.com, (Zwolniony korespondent z CNN) który rozmawia z Martinem Armstrongiem, autorem „Manipulating the World Economy”, który ma 70 nowych stron w piątym wydaniu tej bardzo popularnej książki.

link poniżej. Przyjemności.
https://usawatchdog.com/financial-system-has-come-to-an-end-martin-armstrong/
mooooo
Zmowa milczenia ,,,, to ile jest długu w usa ? Ktoś odwarzy się napisać?? Czy są sami wazeliniarze z kredytem na garbie i trzęsącymi się nogami tak jak za czasów KC KPZR gdzie towarzysze kontrolowali cenzure,,
langdon25
Czy napięta atmosfera w rozmowach USA - Chiny jest spowodowana sytuacją związaną z brakiem koncesji dla TVN 24 ?

Co na to powie Pinokio ?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki