REKLAMA
ZAGŁOSUJ

S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu i jest blisko rekordu wszech czasów

2021-12-08 22:20
publikacja
2021-12-08 22:20
S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu i jest blisko rekordu wszech czasów
S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu i jest blisko rekordu wszech czasów
fot. Bryan Smith / / ZUMA Press

Środa na Wall Street zakończyła się wzrostami mimo spadków w pierwszej części dnia. S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu i jest już blisko historycznego rekordu.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,10 proc., do 35.754,75 pkt. S&P 500 na koniec dnia zyskał 0,31 proc. i wyniósł 4.701,21 pkt. Indeks jest o 0,9 proc. od ustanowienia nowego historycznego szczytu. Nasdaq Composite zwyżkował 0,64 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.786,99 pkt.

- Staje się jasne, że jest to wariant, który jest bardziej zakaźny, ale mniej szkodliwy. Początkowa panika dotyczyła reakcji rządów na nowy wariant. O tej porze roku obroty są niższe, nie trzeba wiele, aby akcje wzrosły – powiedział Keith Temperton, handlowiec w Forte Securities.

- Inwestorzy byli uwarunkowani przez historię rynku, aby utrzymywać długie pozycje przy każdej wyprzedaży. Ta ostatnia wyprzedaż i potężne odbicie po raz kolejny potwierdziło tę lekcję. Dwa rajdy, które mieliśmy w poniedziałek i wtorek, były tak silne, że trzeba zrobić sobie przerwę – powiedział CNBC Mike Zigmont, szef handlu i badań w Harvest Volatility Research.

Pfizer spadł o 0,5 proc. Pfizer i BioNTech powołały się na własne wstępne testy laboratoryjne, twierdząc, że dawka przypominająca zapewnia podobną ochronę, jak dwie dawki w przypadku starszego szczepu. Firmy stwierdziły, że 2 dawki mogą nadal chronić przed ciężkim przebiegiem choroby.

CEO Pfizera Albert Bourla powiedział we wtorek, że wariant Omikron wydaje się być łagodniejszy niż poprzednie szczepy, ale wydaje się również rozprzestrzeniać szybciej i może prowadzić do większej liczby mutacji w przyszłości.

Jednakże naukowcy z RPA podali we wtorek, że Omikron może omijać ochronę generowaną przez szczepionkę firmy Pfizer i BioNTech - wynika z wstępnych wyników badań.

Rosły akcje spółek związanych z turystyką, gdyż inwestorzy uwierzyli, że restrykcje związane z możliwością podróżowania zostaną wkrótce zdjęte. Norwegian Cruise Line zyskał ponad 8 proc. i był to największy wzrost spośród spółek z indeksu S&P 500. Carnival i Royal Caribbean zyskały po około 5 proc.

Zyskiwały też linie lotnicze, a także sieci kasyn. Po około 4 proc. podrożały akcje United Airlines i Las Vegas Sands. Campbell Soup zwyżkował 1,5 proc. Zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 89 centów. Oczekiwano 81 centów. Thor Industries rósł o 2,5 proc. Zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 4,34 USD. Oczekiwano 3,24 USD.

 (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
3456
sprzedaż pomyj wzrasta giełda do góry
mooooo
No i są rekordy wszech czasów są i dlugi wszech czasów,,29 biliona a ludziska w USA przed i po świecie dziękczynienia pokupywali na obecnie Indyków aby na Wielkanoc mieć co na stół wigilijny postawić ale warcholstwo tego nie widzi woli pisać o tym jak się bawią kapitaliści za 6 miesięcy też będą się podniecać No i są rekordy wszech czasów są i dlugi wszech czasów,,29 biliona a ludziska w USA przed i po świecie dziękczynienia pokupywali na obecnie Indyków aby na Wielkanoc mieć co na stół wigilijny postawić ale warcholstwo tego nie widzi woli pisać o tym jak się bawią kapitaliści za 6 miesięcy też będą się podniecać rekoradmi wszech czasów

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki