Rzetelni dłużnicy także w KRDKrajowy Rejestr Długów notuje oprócz niesolidnych kontrahentów także i tych, których przeszłość finansowa jest w porządku. Taka informacja przydaje się wtedy, gdy podejmujemy nowe projekty i zawiązujemy współpracę. Aby jednak w KRD znalazł się odpowiedni wpis, należy podjąć wcześniej pewne kroki.

„Krajowy Rejestr Długów przechowuje także dane rzetelnych kontrahentów, które może przekazywać przedsiębiorcy - pod warunkiem, że ma podpisaną umowę z KRD. – pisze „Dziennik Zachodni”.

„Tyle, że w tym przypadku wymaga to inicjatywy nas samych. Musi on zażądać od przedsiębiorcy umieszczenia informacji w KRD o tym, że rzetelnie reguluje swoje zobowiązania wobec niego (np. spłacił kredyt w terminie, regularnie opłaca czynsz w spółdzielni mieszkaniowej lub nigdy nie zalegał z rachunkami telefonicznymi itp.).” – czytamy dalej w „Dzienniku Zachodnim”.

W tej kwestii należy jeszcze pamiętać o datach, gdyż informacje z KRD nie są wydawane niezależnie od obowiązujących nas terminów. Szczegóły – w artykule.

Źródło: „Dziennik Zachodni”, Miejsce dla uczciwego, 19. 03. 2007.

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne