Małżeństwa rozpadają się na plaży

W Polsce coraz więcej małżeństw decyduje się na rozwód, a najwięcej pozwów rozwodowych wpływa po wakacjach – informuje wtorkowa "Rzeczpospolita”.

(fot. Grzegorz Klatka / FORUM)

"Na wakacjach czai się wiele zagrożeń. Ostatnio mój pacjent powiedział, że gdy jedzie nad morze, na plaży ogląda się za innymi kobietami. Przez to jest naładowany bodźcami wizualnymi. Wieczorem ma pretensje do swojej żony, że nie wygląda i nie zachowuje się tak jak inne kobiety na plaży" – powiedział "Rz" seksuolog Andrzej Gryżewski, zapytany, co takiego dzieje się podczas urlopów, że związki nie wytrzymują tej próby.

"Kobiety nie pozostają dłużne. Często zarzucają mężom, że nie wyglądają jak inni mężczyźni, nie dbają tak o wagę, włosy, jakość kąpielówek. Wiele konfliktów zaczyna się już przed wyjazdem, np. w momencie pakowania" – dodaje.

Jak wyjaśnił gazecie Gryżewski, najczęstszym powodem konfliktu jest forma wypoczynku. "Zazwyczaj jest tak, że jedna osoba chce aktywnie spędzać czas, druga woli leżakować. Często kobieta, która lubi zwiedzać, poznaje innych ludzi i z nimi spędza dzień właśnie na oglądaniu nowych miejsc, a jej facet zostaje w hotelu. Wieczorami dochodzi do awantur, bo nie spędzają wspólnie czasu" – powiedział.

Pytany o receptę na dobre spędzenie urlopu, Gryżewski opowiedział, by pamiętać, że związek należy naprawiać, a nie iść na skróty. "Warto wcześniej wyznaczyć priorytety i określić wspólne oczekiwania" – podkreślił.(PAP)

emi/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 kumatygosc

dziurawe pantalony eliminuja goscia na amen jak rozumiem tak?

! Odpowiedz
2 4 specjalnie_zarejstrowany1

Trzeba stawiac wieksze parawany zeby nie kusilo "sie ogladac"

! Odpowiedz
4 34 prs

Akurat jestem na urlopie, zagranica, wchodze na plaze - polowa babeczek toples, zadnego tez celulitu..
Nie dziwie sie ze po wakacjach jest dym..
Facet jest samcem, ma zapisane w kodzie pewne informacje a kobitki, jak to kobitki, rozgladaja sie za najlepszymi samcami..
Samo zycie..
Bez wzajemnego szacunku, zrozumienia, nie trudno o zwade..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 32 skasowane_konto

żonate nad morzem (bez nadzoru) to najbardziej ryczące kobiety. Wystarczy byle jaka okazja żeby się przespała z nieznajomym - taka o wakacyjna przygoda.

! Odpowiedz
30 10 carlito1

Brak pieniędzy (lub chwilowe problemy finansowe) i każde małżeństwo się rozleci.... Chyba tylko patologiczna miłość trwa do końca, ale Ci raczej zawsze jakąś kaskę mają, a ambicji brak więc jest ok.

! Odpowiedz
8 101 dongonzales

Ale przykład dali. Kobieta chce zwiedzać, a facet siedzieć w hotelu. Gdzie są takie kobiety?

! Odpowiedz
6 82 innowierca

Tez mnie rozbawily te niedorzecznosci. Jezeli chodzi o wypoczynek letni to wiekszosc kobiet chce lezec "plackiem" i z plazy sie nie ruszy. Opalenizna ponad wszystko ::))

! Odpowiedz
9 46 eagleeye

Tezy z tego artykułu dla mnie są śmieszne wręcz niedorzeczne. Tak jak napisał @hubert młodzi myślą o kasie i furze i komórze a nie o rodzinie. Typowe korpo ludki

! Odpowiedz
20 48 wjagus

Jakby 3/4 pensji nie było regularnie rozkradane w formie przeróżnych podatków to mieliby pieniądze na spędzanie czasu z rodziną

! Odpowiedz
6 94 --__hubert__---__--__--__--__-

Małżeństwa się rozpadają w wyniku przepracowania , braku czasu dla rodziny, zamiast rozwiązywać problemy łatwiej jest wymienić model na nowy , społeczeństwo pełne indywidualistów nie potrafi radzić sobie z problemami życia codziennego . Najciekawszy obraz można zobaczyć na wyjazdach integracyjnych firm , tam jak na dłoni widać jakie wartości królują .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne