REKLAMA

Rzecznik rządu o Nowym Ładzie: chcemy zrobić wszystko, aby jak najwięcej Polaków zarabiało więcej

2021-05-12 08:50
publikacja
2021-05-12 08:50
Rzecznik rządu o Nowym Ładzie: chcemy zrobić wszystko, aby jak najwięcej Polaków zarabiało więcej
Rzecznik rządu o Nowym Ładzie: chcemy zrobić wszystko, aby jak najwięcej Polaków zarabiało więcej
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Ogłoszenie Nowego Ładu odbędzie się na pewno w maju, termin niedługo będzie podany - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, trochę pozytywnego napięcia wokół tej prezentacji na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Konwencję programową PiS, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania, planowano na 20 marca, ale ze względu na walkę z pandemią koronawirusa została ona przełożona. Według nieoficjalnych informacji najwcześniejszym terminem prezentacji programu jest 15 maja.

Rzecznik rządu w Programie Pierwszym Polskiego Radia oświadczył, że w tej chwili podejmowana jest decyzja o terminie ogłoszenia programu. Przyznał, że najbliższa sobota jest możliwa.

Dopytywany czy w programie szykowana jest "nowa filozofia podatkowa", odparł: "Chcemy zrobić wszystko, aby jak najwięcej Polaków zarabiało więcej". "Ta sytuacja, w której jesteśmy teraz, czyli w której osoby zarabiające mało płacą więcej procentowo niż osoby bardzo bogate jest sytuacją niespotykaną w Europie i na pewno wymaga to pewnej dyskusji" - mówił Müller.

Rzecznik rządu pytany, od jakiego poziomu uznajemy osoby za zamożne, odparł, że jest to względne. "Chyba każdy przyzna w Polsce, że (...) nawet 8 tys. czy w okolicach 10 tys., to jest kwota, którą zarabiają w Polsce nieliczni; to jest kilka procent, która takie kwoty zarabia. W związku z tym jak na Polskę to jest wyższy poziom zamożności" - powiedział.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w ubiegłym tygodniu w Polsat News, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników.

Odnosząc się do podatków premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (42)

dodaj komentarz
polak2
Pieniądze z UE 770 milirdy pożyczone na odbudowę . Polacy maja na lokatach bilion złoty .Rząd powinien pożyczyć od Polaków a tak kasa w Bankach 0% zżera inflacja . Polak nie może mieć kapitału ? tak doradza Polskiemu Rządowi UE . Zamiast UE zarobić zarobił by Polak . Senat powinien zablokować kase z UE
harrytracz
Wzrost PKB może wynosić okrągłe zero, wzrost wynagrodzeń może wynosić okrągłe zero, ale to siła nabywcza wynagrodzeń ma rosnąć!
marix2021
Będzie tak
Ile zarabiasz?4000pln brutto czyli 4000pln na rękę.A ty?10000pln brutto czyli 4000pln na rękę.Nowy Łagr
.

harrytracz
Oczywiście te 4k to będzie pensja minimalna xD
prawdziwynierobot
i wtedy 4000 na papierze, a 6000 pod stołem. jak w latach 90ych
_jasko
Rzecznik rządu o Nowym Ładzie: "chcemy zrobić wszystko, aby jak najwięcej Polaków zarabiało więcej"
Realizacja odbędzie się przez rozkręcenie spirali inflacyjnej...
Proste i skuteczne...
karbinadel
To się już dzieje. Prawie każdy zarabia więcej, tyle że może za swoją pensję coraz mniej kupić...
karbinadel
Już kiedyś wszyscy byli milionerami, ale ten pan ze zdjęcia nie pamięta, że nie uszczęśliwiło to społeczeństwa
shadow_xx
Nominalnie pewnie będzie więcej, ale czy rzeczywista wartość pensji pozwoli na większe zakupy? Oto jest pytanie panie rzeczniku.
3xx
wiecie ze zawsze jest odwrotnie niz to mowia prawda, wiec oni chca zeby kazdy zarabial tyle samo, jak za komuny, centralizacja przejecie mediow i sadow, nacjonalizacja (zwana repolonizacja) to wszystko prowadzi do tego co juz bylo za czasow PRL

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki