REKLAMA

Rzecznik MZ: Testowanie przylatujących do Polski na lotnisku wywołałoby chaos

2020-12-22 10:30
publikacja
2020-12-22 10:30
fot. Photographynet.co.uk / Shutterstock

Przeprowadzanie na lotnisku pasażerom przybywającym do Polski z Wielkiej Brytanii testów na wykrycie koronawirusa byłoby skomplikowane i wywołałoby chaos – przyznał we wtorek w Radiu Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, zapytany, dlaczego nie zdecydowano się na takie rozwiązanie.

"Biorąc pod uwagę konieczność przetestowania wszystkich na lotnisku, myślę, że wywołalibyśmy olbrzymi chaos, w którym przede wszystkim Polacy wracający nie byliby się w stanie połapać" – powiedział Andrusiewicz.

Przypomniał, że wszyscy powracający z tego kierunku mogą się zgłosić telefonicznie lub osobiście do powiatowej stacji sanepidu po skierowanie do punktu mobilnego, gdzie pobrany zostanie od nich wymaz.

Andrusiewicz przypomniał, że w poniedziałek do Polski przyleciało w Wielkiej Brytanii około 10 tys. pasażerów. Dodał, że to był szczyt, jeśli chodzi o liczbę przyjeżdżających. "W ostatnich dniach to mogłoby kilkadziesiąt tysięcy osób".(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

tor/ joz/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
blablak
Aha, czyli planowana jest juz czwarta fala koronawirusa... i czwarty, potem piąty lockdown xD
blaber
I o to chodzi. Za malo zakazen ostatnio w Polsce, a przeciez szczepionki trzeba pompowac. Minie pare dni i sie nagle okaze ze do Polski dotarl "nowy" koronawirus, i mozna zamykac wszystko od poczatku.
blind-oln
Dlaczego miałoby w Polsce wywołać chaos, skoro w innych krajach takiego chaosu nie wywołało? Jesteśmy jacyś gorsi, czy co?
Raffmo
Co za bzdury ! Nieudacznicy !

Przecież Centrum Badań DNA spółka zależna notowanej na GPW Inno-Gene ma 2 genowy szybki bardzo czuły test na COVIDA i przetestowanie całego samolotu to byłaby fraszka.

anty12
Banda nieudacnikow nawet nie potrafi przeprowadzic testow. TAk jest w kazdym kraju, ale nie w tym bantustanie. Polska zbawca narodow wg PiS, a prawda jest taka ze to jest bantustan z nieudacznikami w rzadzie. A moze nie ma juz "pienienszkow" na testy ?
pstrzezek
Nie chcesz mieć gorączki? Stłucz termometr. Proste?
wtomek
Chaos i tak jest. Ktoś zrobił sabotaż polskiej służby zdrowia. Barany.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki