Rzecznik MŚP prosi premiera o wydłużenie terminu rejestracji tzw. małego ZUS

Prośbę o wydłużenie do końca stycznia 2019 r. terminu rejestracji tzw. małego ZUS do premiera Mateusza Morawieckiego przesłał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz - wynika z informacji biura Rzecznika MŚP.

Jak podano w komunikacie, Rzecznik MŚP w piśmie do Mateusza Morawieckiego wnioskuje o wydłużenie do końca stycznia 2019 br. możliwości skutecznego zawiadomienia ZUS o zmianie tytułu ubezpieczenia działalności przez beneficjentów przepisów o tzw. małym ZUS.

"Utrzymanie terminów zmiany kodów w ZUS na dzień 08.01.2019 r. pozbawi tysiące potencjalnych beneficjentów małego ZUS możliwości skorzystania z szansy, jaką dała przedsiębiorcom Konstytucja Biznesu. Niestety wielu przedsiębiorców - zwłaszcza, tych którzy ledwo wiązali koniec z końcem, właśnie z powodu obciążeń ZUS - wciąż nie wie o małym ZUS" - tłumaczy, cytowany w komunikacie, Adam Abramowicz.

Jak dodał, "ustawa o małym ZUS jest jedną z 5 szans dla biznesu przygotowaną przez Pana Premiera". "Stąd mój apel skierowany właśnie do Prezesa Rady Ministrów" mówi Abramowicz. (PAP)

autor: Marcin Musiał

mmu/ amac/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 sztos1

ha ha ha jaki mały ZUS . Mały ZUS to powinien być MAX. na poziomie 200% najmniejszego KRUSU czyli ca 800 pln na kwartał a nie co nawet te 2000 na kwartał .

! Odpowiedz
0 3 carlito1

Mały ZUS jak by miał naprawdę trafić do możliwej największej liczby beneficjentów to powinien być dawany z automatu.. ale tu raczej komuś zależy, żeby pięknie to wyglądało ale nikt nie dostanie :)

A wiecie, że pis w międzyczasie przepycha ustawę gdzie pod byle jakim pretekstem prokurator z cieniem wątpliwości może Was zniszczyć/????? Wystarczy, że ktoś doniesie o niebotycznych przekrętach w warzywniaku i konkurencja z głowy....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil