Rzecznik MŚP: Ograniczenie handlu w niedziele korzystne dla małych sklepów

Ogromna liczba małych i średnich sklepów informuje, że jest zadowolona z ograniczenia handlu w niedziele - napisał w liście do premiera Rzecznik MŚP Adam Abramowicz. Jego zdaniem doniesienia o rzekomym zamknięciu 16 tys. małych sklepów z powodu ograniczenia handlu są nierzetelne.

(fot. Rafal Milach / Puls Biznesu)

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw w liście wysłanym w środę do premiera Mateusza Morawieckiego zwrócił uwagę na dyskusje w mediach o negatywnym wpływie zakazu handlu w niedziele na małe i średnie sklepy, wskazując, że na poparcie tej tezy przywołuje się fragment opinii Biura Analiz Sejmowych o spadku obrotu tych sklepów o 20-30 proc. oraz zamknięcie w 2018 r. 16 tys. z nich.

"Z racji, iż do Biura Rzecznika napływały informacje od handlowych MŚP (poprzez organizacje ich reprezentujące) oraz indywidualnych przedsiębiorców, że ogromna ich liczba jest z ustawy +o zakazie handlu w niedziele+ zadowolona, (nie wszyscy - sygnały od niezadowolonych też otrzymywałem) postanowiłem sprawdzić informacje podawane w mediach" - napisał Rzecznik.

"Jeśli chodzi o 16 tysięcy małych sklepów zamkniętych rzekomo z powodu ograniczenia handlu w niedziele, stwierdzam, że jest to informacja nierzetelna, mijająca się z prawdą i niepoparta godnymi zaufania danymi" - podkreślił Rzecznik w piśmie. Stwierdził też, że Główny Urząd Statystyczny nie opublikował jeszcze danych na ten temat, a podawane liczby są nadużyciem. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 zachary

Mam kolegę który prowadzi sklep osiedlowy, w piątek i sobotę tylko po chleb przychodzą w niedzielę po papierosy bo chleb kupili w sobotę już na niedzielę. Poniedziałek marnie bo zostało z weekendu.We wtorek coś się zaczyna kręcić do czwartku. A wszystko przez to, że ludzie robią duże zakupy w piątki i soboty w supermarketach bo się boją , że nie starczy im na weekend paszy. Kręci się w supermarketach, kolejki kilometrowe wszystkie kasy czynne. WYGLĄDA NA TO, ŻE TE NIEDZIELE TO PO TO BY SUPERMARKETY NABIJAŁY JESZCZE WIĘCEJ KASY A MALI DALEJ BIEDUJĄ.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 r4k

A pytał ktoś klientów?

! Odpowiedz
7 11 nostsherlock

A niedawno był artykuł o tym, jak bardzo właściciele małych sklepów są niezadowoleni. A teraz proszę, jakiś rządowy rzecznik mówi, że jest totalnie na odwrót.

! Odpowiedz
4 10 and00

Artykuł był o tym że stowarzyszenia dyskontów mówią że małe sklepy nie chcą zakazu handlu.
A to co innego
I było jeszcze że ileś tam małych sklepów zbankrutowało, ale nie podano ile by zamknięto w sytuacji braku zakazu handlu.
Choć pewnie takiej organizacji udało by się gdzieś kupić ekspertyzę że mniej.

! Odpowiedz
5 14 bha

Od 2 Dekad zniknęło-upadło w tym kraju setki tysięcy rodzimych sklepów ,hurtowni,rynków ,targowisk ,bazarów wszystko z powodu Ogromnej ekspansji od dawna gdzie tylko się da Sieciowego Korpo handlu ....Żałosna niestety krótkowzroczność i pseudo polityka gospodarcza trwa już od wielu lat....

! Odpowiedz
9 9 bigmaciek

Tia... a pochwalne listy od sklepów które jeszcze się nie zamknęły to informacja rzetelna i dane godne zaufania.

! Odpowiedz
3 9 ryszard-taryfiarz

rozumiem kolego, że w roku poprzedzającym wprowadzenie zakazu handlu zamkniętych zostało 0 (zero) sklepów?

! Odpowiedz
13 10 secundus

"Jeśli chodzi o 16 tysięcy małych sklepów zamkniętych rzekomo z powodu ograniczenia handlu w niedziele, stwierdzam, że jest to informacja nierzetelna, mijająca się z prawdą i niepoparta godnymi zaufania danymi" - bo ty sklepów było zapewne 15 862, czyli nie 16000! Czyli media inne niż rządowe, zostały znowu przyłapane na kłamstwie. Jak dobrze, że wybrańcy suwerena, czuwają nad tym, aby lud otrzymywał jedynie słuszną i prawdziwą informację!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne