REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rzeczniczka PiS: Tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej ponownie w cieniu pandemii

2021-04-09 06:56
publikacja
2021-04-09 06:56
Rzeczniczka PiS: Tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej ponownie w cieniu pandemii
Rzeczniczka PiS: Tegoroczne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej ponownie w cieniu pandemii
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Poranna i wieczorna msza święta w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r., złożenie kwiatów na Pl. Piłsudskiego oraz na grobach ofiar - tak będą przebiegały uroczystości 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej, które ponownie odbędą się w cieniu pandemii - mówiła PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

"Podobnie jak zeszłoroczną rocznicę katastrofy w Smoleńsku, tak i tegoroczną, 11. rocznicę będziemy obchodzić w cieniu pandemii. Organizacje uroczystości dostosowujemy do obowiązujących obostrzeń" - zapewniła rzeczniczka PiS.

Wskazała, że pierwszym punktem sobotnich uroczystości - o godz. 8 - będzie msza święta w kościele seminaryjnym, po której delegacje złożą wieńce pod pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego.

Jak dodała organizatorem tych uroczystości jest resort obrony narodowej. W uroczystościach udział weźmie wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także przedstawiciele rządu, Sejmu oraz PiS.

Czerwińska zapowiedziała, że następnie przedstawiciele PiS odwiedzą i złożą kwiaty na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Uroczystości zakończą się o godzinie 19 mszą świętą w Archikatedrze Warszawskiej w intencji ofiar katastrofy" - powiedziała PAP.

"Zarówno poranna, jak i wieczorna msza odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym, w tym przy ograniczonej liczbie uczestników" - zapewniła.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

W związku z pandemią koronawirusa do 18 kwietnia zostały przedłużone obostrzenia epidemiczne. Zgodnie z nimi w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit - jedna osoba na 20 mkw., przy zachowaniu odległości minimum 1,5 m pomiędzy osobami. Ponadto w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki